ŠKODA LEGAL s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (124 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2012
- Sídlo
- Jarabinková 17563/2C, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža14,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,0 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.85netIncome: 2 301revenue: 124 325prevNetIncome: 12 322
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.67equity: 38 519assets: 231 042
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.33equity: 38 519assets: 231 042
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.38revenueYoY: -36.26validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.22netMargin: 1.85ebitda: 17 680revenue: 124 325
Altman Z''-Score2.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.00 % vs. predchádzajúce 6.86 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.33 % vs. predchádzajúce 79.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 1.09×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.85 % vs. predchádzajúca 6.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.67 % vs. predchádzajúca 20.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 36 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 124 tis. € | 195 tis. € | −36,3 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 32 tis. € | −44,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 29 tis. € | −44,4 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 12 tis. € | −81,3 % |
| Aktíva | 231 tis. € | 180 tis. € | +28,6 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 36 tis. € | +6,4 % |
- 19. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.7%
- Cudzie zdroje83.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 124 tis. € | 231 tis. € | 39 tis. € | 18 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 195 tis. € | 180 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 172 tis. € | 195 tis. € | 24 tis. € | 33 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 221 tis. € | 286 tis. € | 82 tis. € | 66 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 114 tis. € | 712 tis. € | 40 tis. € | 7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 116 tis. € | 684 tis. € | 240 tis. € | 27 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 140 tis. € | 492 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 165 tis. € | 479 tis. € | 34 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 153 tis. € | 179 tis. € | 27 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 154 tis. € | 141 tis. € | 15 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla25. 10. 2018 → 23. 9. 2019
Kukučínova 3379/18, Banská Bystrica
- Zmena sídla10. 6. 2016 → 24. 10. 2018
Dolná 6, Banská Bystrica
- Zmena sídla29. 5. 2015 → 9. 6. 2016
Dolná 6A, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti19. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 12. 2012 → 28. 5. 2015
Komenského 18B, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47244259
- RÚZ ID
- 1205029
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat221 450 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 10. 2018Zmena sídlaKukučínova 3379/18, Banská Bystrica
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 6. 2016Zmena sídlaDolná 6, Banská Bystrica
- 29. 5. 2015Zmena sídlaDolná 6A, Banská Bystrica
- 1. 1. 2014Registrácia platcu DPHSK2023655194
- 19. 12. 2012Zmena sídlaKomenského 18B, Banská Bystrica