MIKUŠ SECURITY, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (111 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 1. 2014
- Sídlo
- Halalovka 7863/61B, 91108, Trenčín
- EBITDA marža33,5 %
- ROA (návratnosť aktív)12,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,0 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.29netIncome: 29 289revenue: 111 408prevNetIncome: 62 506
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.82equity: 225 865assets: 230 894
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.18equity: 225 865assets: 230 894
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.08revenueYoY: -46.94validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 33.53netMargin: 26.29ebitda: 37 350revenue: 111 408
Altman Z''-Score53.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 47.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.69 % vs. predchádzajúce 29.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.18 % vs. predchádzajúce 7.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.48× vs. predchádzajúce 0.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.29 % vs. predchádzajúca 29.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.82 % vs. predchádzajúca 92.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 47 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 26.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 33.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 111 tis. € | 210 tis. € | −46,9 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 79 tis. € | −53,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 71 tis. € | −53,0 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 63 tis. € | −53,1 % |
| Aktíva | 231 tis. € | 212 tis. € | +9,1 % |
| Vlastné imanie | 226 tis. € | 197 tis. € | +14,9 % |
- 8. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.8%
- Cudzie zdroje2.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 111 tis. € | 231 tis. € | 226 tis. € | 37 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 210 tis. € | 212 tis. € | 197 tis. € | 79 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 330 tis. € | 187 tis. € | 134 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 178 tis. € | 129 tis. € | 93 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 73 tis. € | 107 tis. € | 68 tis. € | 1 tis. € | 786 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 127 tis. € | 102 tis. € | 67 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 143 tis. € | 65 tis. € | 28 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 165 tis. € | 80 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 116 tis. € | 56 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 78 tis. € | 39 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 918 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla23. 2. 2021 → 1. 8. 2022
Východná 7134/9A, Trenčín
- Zmena sídla18. 10. 2019 → 22. 2. 2021
Jesenského 6431/10, Trenčín
- Založenie spoločnosti8. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 1. 2014 → 1. 8. 2022
SBS DARK SHADOWS s. r. o.
- Zmena sídla8. 1. 2014 → 17. 10. 2019
Východná 7134/9A, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie odbornej prípravy a poradenstva v rozsahu podľa § 5 písm. a), b), c), d), e), f) zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnostiod 5. 7. 2023
- 2Technik požiarnej ochranyod 2. 8. 2022
- 3organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 7. 2017
- 4čistiace a upratovacie službyod 25. 7. 2017
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 7. 2017
- 6administratívne službyod 25. 7. 2017
- 7reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 7. 2017
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 7. 2017
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 7. 2017
- 10informačná činnosťod 25. 7. 2017
- 11Strážna služba v rozsahu podľa § 3 písm. a) až i) zákona č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) v znení neskorších predpisovod 8. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47253118
- RÚZ ID
- 1529279
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat330 385 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 23. 2. 2021Zmena sídlaVýchodná 7134/9A, Trenčín
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 18. 10. 2019Zmena sídlaJesenského 6431/10, Trenčín
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 1. 2014Zmena obchodného mena→ SBS DARK SHADOWS s. r. o.
- 8. 1. 2014Zmena sídlaVýchodná 7134/9A, Trenčín