Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MUDr. Marta Štibrániová, s.r.o.

aktívna
NsP, Paláriková ul. 2311, 02201, Čadca
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)177 tis. €
2,4 %vs 2023
Zisk (2024)80 tis. €
14,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)125 tis. €
9,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)7 %
2,8 %Nízkavs 2023
ROE (2024)64.3 %
5,0 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.4 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 97/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (177 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 45 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 93 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 7 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 11. 2014
Sídlo
NsP, Paláriková ul. 2311, 02201, Čadca
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža57,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)59,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)64,3 %
  • Zadlženosť7 %
  • Kapitálová primeranosť92,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (177 tis. €), je zisková.
97/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 45.22
  • netIncome: 80 006
  • revenue: 176 915
  • prevNetIncome: 93 019
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 92.67
  • equity: 124 522
  • assets: 134 367
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 7.33
  • equity: 124 522
  • assets: 134 367
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.20
  • revenueYoY: -2.37
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 57.31
  • netMargin: 45.22
  • ebitda: 101 387
  • revenue: 176 915
Altman Z''-Score33.02Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2613.61aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.724.31aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0513.28presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 59.54 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 59.54 % vs. predchádzajúce 62.53 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 7.33 % vs. predchádzajúce 7.54 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.22×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 45.22 % vs. predchádzajúca 51.33 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.67 % vs. predchádzajúca 92.46 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 45.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.45 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 57.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby177 tis. €181 tis. €−2,4 %
EBITDA101 tis. €118 tis. €−14,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)91 tis. €106 tis. €−14,1 %
Čistý zisk80 tis. €93 tis. €−14,0 %
Aktíva134 tis. €149 tis. €−9,7 %
Vlastné imanie125 tis. €138 tis. €−9,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 11. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby