SYSTEMS GROUP s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (626 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 7. 2013
- Sídlo
- Vyšehradská 12, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,3 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.874netIncome: 5 470revenue: 625 601prevNetIncome: -36 176
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.78equity: 74 812assets: 635 205
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.22equity: 74 812assets: 635 205
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 116.65revenueYoY: -0.982validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.86netMargin: 0.874ebitda: 17 862revenue: 625 601
Altman Z''-Score0.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.86 % vs. predchádzajúce -5.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.22 % vs. predchádzajúce 94.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.98× vs. predchádzajúce 0.91×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.87 % vs. predchádzajúca -5.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.78 % vs. predchádzajúca 5.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 626 tis. € | 632 tis. € | −1,0 % |
| EBITDA | 18 tis. € | -27 tis. € | +165,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | -25 tis. € | +165,2 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -36 tis. € | +115,1 % |
| Aktíva | 635 tis. € | 694 tis. € | −8,5 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 41 tis. € | +81,0 % |
- 20. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.8%
- Cudzie zdroje88.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 626 tis. € | 635 tis. € | 75 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 632 tis. € | 694 tis. € | 41 tis. € | -27 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 310 tis. € | 671 tis. € | 78 tis. € | -8 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 243 tis. € | 532 tis. € | 93 tis. € | 87 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 119 tis. € | 103 tis. € | 67 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 51 tis. € | 32 tis. € | 843 € | 660 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 8 tis. € | 7 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 8 tis. € | 7 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | -864 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 9 tis. € | 8 tis. € | — | -480 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla7. 9. 2013 → 5. 1. 2023
Mlynarovičova 19, Bratislava
- Založenie spoločnosti20. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 7. 2013 → 6. 9. 2013
Svetlá 1, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie činnosti agentúry dočasného zamestnávaniaod 10. 4. 2024
- 2Finančný lízingod 5. 5. 2020
- 3Prevádzkovanie čistiarne a práčovňeod 5. 5. 2020
- 4Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 5. 5. 2020
- 5Poskytovanie služieb informátoraod 5. 5. 2020
- 6Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 5. 2020
- 7Sprostredkovacia činnosť v oblasti výrobyod 5. 5. 2020
- 8Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 5. 5. 2020
- 9Podnikanie v oblasti nakladania s iným než nebezpečným odpadomod 5. 5. 2020
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 5. 2020
- 11Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 5. 5. 2020
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 5. 2020
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 5. 2020
- 14Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 5. 2020
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 5. 5. 2020
- 16Sťahovacie službyod 5. 5. 2020
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 5. 2020
- 18Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy s predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovacím hosťom v ubytovacích zariadeniach do 10 lôžokod 5. 5. 2020
- 19Prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 5. 2020
- 20Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 5. 2020
- 21Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 5. 2020
- 22Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 5. 2020
- 23Faktoring a forfaitingod 5. 5. 2020
- 24Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom v rozsahu voľnej živnostiod 5. 5. 2020
- 25vedenie účtovníctvaod 5. 5. 2020
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 5. 2020
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 5. 2020
- 28Dizajnérske činnostiod 5. 5. 2020
- 29Služby požičovníod 5. 5. 2020
- 30Prenájom hnuteľných vecíod 5. 5. 2020
- 31Čistiace a upratovacie práceod 5. 5. 2020
- 32Administratívne službyod 5. 5. 2020
- 33Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 5. 2020
- 34Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 5. 5. 2020
- 35Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 5. 2020
- 36sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 7. 2013
- 37činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 7. 2013
- 38sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 7. 2013
- 39kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 7. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47313692
- RÚZ ID
- 1491368
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat631 805 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 11. 2020Registrácia platcu DPHSK2023815431
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 9. 2013Zmena sídlaMlynarovičova 19, Bratislava
- 20. 7. 2013Zmena sídlaSvetlá 1, Bratislava