Business Affairs spol. s r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 119 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (170 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2013
- Sídlo
- Bebravská 4, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť123 %
- Kapitálová primeranosť-23,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.560netIncome: 954.00revenue: 170 404prevNetIncome: -16 871
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -23.08equity: -19 059assets: 82 594
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 123.08equity: -19 059assets: 82 594
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 181.36revenueYoY: 118.62validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.67netMargin: 0.560ebitda: 2 853revenue: 170 404
Altman Z''-Score-1.40Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.16 % vs. predchádzajúce -125.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 123.08 % vs. predchádzajúce 249.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.06× vs. predchádzajúce 5.81×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.56 % vs. predchádzajúca -21.64 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -23.08 % vs. predchádzajúca -149.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 119 % na 170 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 516 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 170 tis. € | 78 tis. € | +118,6 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -16 tis. € | +118,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -14 tis. € | +118,0 % |
| Čistý zisk | 954 € | -17 tis. € | +105,7 % |
| Aktíva | 83 tis. € | 13 tis. € | +515,5 % |
| Vlastné imanie | -19 tis. € | -20 tis. € | +4,8 % |
- 19. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 102 tis. €
- Aktíva spolu
- 83 tis. €
- Vlastné imanie
- −19 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 170 tis. € | 83 tis. € | -19 tis. € | 3 tis. € | 954 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 78 tis. € | 13 tis. € | -20 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 22 tis. € | 6 tis. € | -3 tis. € | — | -8 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47324627
- RÚZ ID
- 1483126
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat170 404 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna