M-Vet s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +8.7 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (195 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 7. 2013
- Sídlo
- Krosnianska 85, 04022, Košice - mestská časť Dargovských hrdinov
- EBITDA marža-18,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-20,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť118 %
- Kapitálová primeranosť-17,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -19.23netIncome: -37 401revenue: 194 538prevNetIncome: -38 802
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -17.80equity: -32 271assets: 181 346
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 117.80equity: -32 271assets: 181 346
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.70revenueYoY: 8.68validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -18.19netMargin: -19.23ebitda: -35 383revenue: 194 538
Altman Z''-Score-5.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -20.62 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -20.62 % vs. predchádzajúce -24.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 117.80 % vs. predchádzajúce 96.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 1.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -19.23 % vs. predchádzajúca -21.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -17.80 % vs. predchádzajúca 3.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 195 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -19.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 729 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 195 tis. € | 179 tis. € | +8,7 % |
| EBITDA | -35 tis. € | -37 tis. € | +5,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -32 tis. € | -34 tis. € | +5,2 % |
| Čistý zisk | -37 tis. € | -39 tis. € | +3,6 % |
| Aktíva | 181 tis. € | 156 tis. € | +16,4 % |
| Vlastné imanie | -32 tis. € | 5 tis. € | −728,9 % |
- 12. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 214 tis. €
- Aktíva spolu
- 181 tis. €
- Vlastné imanie
- −32 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 195 tis. € | 181 tis. € | -32 tis. € | -35 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 179 tis. € | 156 tis. € | 5 tis. € | -37 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 130 tis. € | 170 tis. € | 44 tis. € | -45 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 120 tis. € | 157 tis. € | 24 tis. € | -39 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 140 tis. € | 142 tis. € | 64 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 104 tis. € | 53 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 80 tis. € | 21 tis. € | 216 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 43 tis. € | 12 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 43 tis. € | 4 tis. € | 231 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 48 tis. € | 9 tis. € | -5 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod)od 12. 7. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 7. 2013
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 7. 2013
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 7. 2013
- 5prenájom hnuteľných vecíod 12. 7. 2013
- 6čistiace a upratovacie službyod 12. 7. 2013
- 7prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 7. 2013
- 8prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 7. 2013
- 9vydavateľská činnosťod 12. 7. 2013
- 10počítačové službyod 12. 7. 2013
- 11služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 7. 2013
- 12skladovanieod 12. 7. 2013
- 13chov vybraných druhov zvieratod 12. 7. 2013
- 14chov, spracovanie a obchodovanie s chránenými živočíchmiod 12. 7. 2013
- 15poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 12. 7. 2013
- 16donáškova službaod 12. 7. 2013
- 17vykonávanie súkromných veterinárnych činnostíod 12. 7. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47325011
- RÚZ ID
- 1489378
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat194 538 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2023812527
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna