TRUSTAV, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (210 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 8. 2013
- Sídlo
- Dolné Rudiny 2/3528, 01001, Žilina
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)2,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,6 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť100,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.80netIncome: 10 091revenue: 210 091prevNetIncome: -112 942
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 100.00equity: 390 203assets: 390 203
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.000equity: 390 203assets: 390 203
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -24.87revenueYoY: -20.14validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.80netMargin: 4.80ebitda: 10 091revenue: 210 091
Altman Z''-Score11.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.59 % vs. predchádzajúce -19.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.00 % vs. predchádzajúce 34.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.80 % vs. predchádzajúca -42.93 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.00 % vs. predchádzajúca 65.52 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 33 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 20 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 210 tis. € | 263 tis. € | −20,1 % |
| EBITDA | 10 tis. € | -113 tis. € | +108,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | -102 tis. € | +108,9 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -113 tis. € | +108,9 % |
| Aktíva | 390 tis. € | 580 tis. € | −32,7 % |
| Vlastné imanie | 390 tis. € | 380 tis. € | +2,7 % |
- 6. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 210 tis. € | 390 tis. € | 390 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 263 tis. € | 580 tis. € | 380 tis. € | -113 tis. € | -113 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 575 tis. € | 1,0 mil. € | 486 tis. € | 8 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 495 tis. € | 933 tis. € | 493 tis. € | 10 tis. € | -55 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | — | -995 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 4 tis. € | 0 € | -971 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 145 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47328878
- RÚZ ID
- 1495560
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat575 255 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna