ARDEX services, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 190 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (581 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 7. 2013
- Sídlo
- Čapajevova 73, 08001, Prešov
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)17,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)62,4 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť28,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.92netIncome: 16 955revenue: 580 513prevNetIncome: 6 296
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.69equity: 27 154assets: 94 659
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.31equity: 27 154assets: 94 659
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 190.33validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.96netMargin: 2.92ebitda: 23 012revenue: 580 513
Altman Z''-Score3.14Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.91 % vs. predchádzajúce 2.50 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.31 % vs. predchádzajúce 95.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.13× vs. predchádzajúce 0.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.92 % vs. predchádzajúca 3.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.69 % vs. predchádzajúca 4.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 62 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 190 % na 581 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 17.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 581 tis. € | 200 tis. € | +190,3 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 9 tis. € | +158,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 8 tis. € | +158,2 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 6 tis. € | +169,3 % |
| Aktíva | 95 tis. € | 251 tis. € | −62,4 % |
| Vlastné imanie | 27 tis. € | 10 tis. € | +166,2 % |
- 13. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 24. 8. 2017Zmena sídla
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.7%
- Cudzie zdroje71.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 581 tis. € | 95 tis. € | 27 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 200 tis. € | 251 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -433 € | -914 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -183 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla24. 8. 2017 → 3. 11. 2017
Borbisova 414/8, Liptovský Mikuláš
- Zmena sídla17. 4. 2015 → 23. 8. 2017
Čapajevova 73, Prešov
- Zmena obchodného mena1. 11. 2014 → 16. 4. 2015
Brezno REAL, s.r.o.
- Zmena sídla1. 11. 2014 → 16. 4. 2015
Zarevúca 250/19, Ružomberok
- Založenie spoločnosti13. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 7. 2013 → 31. 10. 2014
POSTAX, s.r.o.
- Zmena sídla13. 7. 2013 → 31. 10. 2014
Poľnohospodárska 1224, Teplička nad Váhom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47329360
- RÚZ ID
- 1502261
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 24. 8. 2017Zmena sídlaBorbisova 414/8, Liptovský Mikuláš
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat580 513 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 4. 2015Zmena sídlaČapajevova 73, Prešov
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 1. 11. 2014Zmena obchodného mena→ Brezno REAL, s.r.o.
- 1. 11. 2014Zmena sídlaZarevúca 250/19, Ružomberok
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 13. 7. 2013Zmena obchodného mena→ POSTAX, s.r.o.
- 13. 7. 2013Zmena sídlaPoľnohospodárska 1224, Teplička nad Váhom