VYS-CAR s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (697 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2013
- Sídlo
- Táborská 3099/12, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža34,4 %
- ROA (návratnosť aktív)6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,6 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.47netIncome: 128 839revenue: 697 438prevNetIncome: 136 824
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.99equity: 522 956assets: 2 012 485
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.01equity: 522 956assets: 2 012 485
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.87revenueYoY: -2.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.38netMargin: 18.47ebitda: 239 770revenue: 697 438
Altman Z''-Score2.97Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.40 % vs. predchádzajúce 8.35 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.01 % vs. predchádzajúce 68.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.35× vs. predchádzajúce 0.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.47 % vs. predchádzajúca 19.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.99 % vs. predchádzajúca 31.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 18.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 697 tis. € | 717 tis. € | −2,8 % |
| EBITDA | 240 tis. € | 242 tis. € | −1,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 216 tis. € | 218 tis. € | −1,0 % |
| Čistý zisk | 129 tis. € | 137 tis. € | −5,8 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,6 mil. € | +22,8 % |
| Vlastné imanie | 523 tis. € | 523 tis. € | +0,1 % |
- 19. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.0%
- Cudzie zdroje74.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 697 tis. € | 2,0 mil. € | 523 tis. € | 240 tis. € | 129 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 717 tis. € | 1,6 mil. € | 523 tis. € | 242 tis. € | 137 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 705 tis. € | 923 tis. € | 463 tis. € | 167 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 776 tis. € | 756 tis. € | 462 tis. € | 229 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 603 tis. € | 745 tis. € | 398 tis. € | 141 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 772 tis. € | 720 tis. € | 367 tis. € | 218 tis. € | 110 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 656 tis. € | 682 tis. € | 290 tis. € | 144 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 580 tis. € | 409 tis. € | 213 tis. € | 126 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 517 tis. € | 327 tis. € | 144 tis. € | 38 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 455 tis. € | 295 tis. € | 177 tis. € | 44 tis. € | 31 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 28. 5. 2020
- 2výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 28. 5. 2020
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 7. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2013
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2013
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 7. 2013
- 7Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 19. 7. 2013
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 7. 2013
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 7. 2013
- 10Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 19. 7. 2013
- 11Opravy pracovných strojovod 19. 7. 2013
- 12Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 19. 7. 2013
- 13Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 19. 7. 2013
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 7. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47330091
- RÚZ ID
- 1484531
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat775 893 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 3. 10. 2013Registrácia platcu DPHSK2023814870