EuFo, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (235 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2013
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-39,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-164,2 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.29netIncome: -19 518revenue: 235 407prevNetIncome: -55 183
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.47equity: 11 884assets: 481 490
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.53equity: 11 884assets: 481 490
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 109.26revenueYoY: 16.09validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -39.12netMargin: -8.29ebitda: -92 090revenue: 235 407
Altman Z''-Score-1.80Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.05 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.05 % vs. predchádzajúce -8.95 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.53 % vs. predchádzajúce 114.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.33×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.29 % vs. predchádzajúca -27.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.47 % vs. predchádzajúca -14.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -164 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (11884 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 235 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+16 %), ale aktíva klesajú (-22 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 235 tis. € | 203 tis. € | +16,1 % |
| EBITDA | -92 tis. € | -127 tis. € | +27,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -83 tis. € | -115 tis. € | +27,6 % |
| Čistý zisk | -20 tis. € | -55 tis. € | +64,6 % |
| Aktíva | 481 tis. € | 617 tis. € | −21,9 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | -90 tis. € | +113,1 % |
- 15. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.5%
- Cudzie zdroje97.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 235 tis. € | 481 tis. € | 12 tis. € | -92 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 203 tis. € | 617 tis. € | -90 tis. € | -127 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 305 tis. € | 549 tis. € | -35 tis. € | -50 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 85 tis. € | 61 tis. € | -40 tis. € | -46 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 346 € | 7 tis. € | 6 tis. € | 33 € | -517 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47341980
- RÚZ ID
- 1496951
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat304 840 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna