RM Servis eu s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 275 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (258 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 8. 2013
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža74,4 %
- ROA (návratnosť aktív)85,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)98,5 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.05netIncome: 41 428revenue: 258 127prevNetIncome: -76 979
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.93equity: 42 067assets: 48 393
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.07equity: 42 067assets: 48 393
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 63.66revenueYoY: 275.35validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 74.43netMargin: 16.05ebitda: 192 116revenue: 258 127
Altman Z''-Score24.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -7.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 22.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 85.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 85.61 % vs. predchádzajúce -49.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.07 % vs. predchádzajúce 99.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.33× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.05 % vs. predchádzajúca -111.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.93 % vs. predchádzajúca 0.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 69 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +275 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 275 % na 258 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 74.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 258 tis. € | 69 tis. € | +275,4 % |
| EBITDA | 192 tis. € | -60 tis. € | +418,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 173 tis. € | -54 tis. € | +418,8 % |
| Čistý zisk | 41 tis. € | -77 tis. € | +153,8 % |
| Aktíva | 48 tis. € | 154 tis. € | −68,7 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 639 € | +65× |
- 27. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.9%
- Cudzie zdroje13.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 258 tis. € | 48 tis. € | 42 tis. € | 192 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 69 tis. € | 154 tis. € | 639 € | -60 tis. € | -77 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 59 tis. € | 37 tis. € | -68 tis. € | -20 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 53 tis. € | 33 tis. € | -46 tis. € | -14 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 36 tis. € | 56 tis. € | -27 tis. € | -12 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 55 tis. € | -12 tis. € | -9 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 12 tis. € | 3 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2 tis. € | 381 € | — | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla8. 8. 2018 → 25. 8. 2020
Štúrova 3499/47, Pezinok
- Založenie spoločnosti27. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 8. 2013 → 7. 8. 2018
Suvorovova 22, Pezinok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie taxislužbyod 27. 8. 2013
- 2Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 27. 8. 2013
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 8. 2013
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 8. 2013
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 8. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 8. 2013
- 7Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 8. 2013
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 8. 2013
- 9Vykonávanie odťahovej službyod 27. 8. 2013
- 10Sťahovacie službyod 27. 8. 2013
- 11Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 27. 8. 2013
- 12Kuriérske službyod 27. 8. 2013
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 8. 2013
- 14Finančný leasingod 27. 8. 2013
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 27. 8. 2013
- 16Administratívne službyod 27. 8. 2013
- 17Čistiace a upratovacie službyod 27. 8. 2013
- 18Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 27. 8. 2013
- 19Reklamné a marketingové službyod 27. 8. 2013
- 20Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 27. 8. 2013
- 21Donášková službaod 27. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47346001
- RÚZ ID
- 1501833
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat258 127 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 8. 8. 2018Zmena sídlaŠtúrova 3499/47, Pezinok
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 27. 8. 2013Zmena sídlaSuvorovova 22, Pezinok