Pappas s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.9 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 10/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (416 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 8. 2013
- Sídlo
- Námestie SNP 27, 96001, Zvolen
- EBITDA marža-2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-45,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť144 %
- Kapitálová primeranosť-44,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -11.99netIncome: -49 905revenue: 416 242prevNetIncome: 29 956
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -44.30equity: -48 810assets: 110 188
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 144.30equity: -48 810assets: 110 188
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.40revenueYoY: -3.88validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.57netMargin: -11.99ebitda: -10 704revenue: 416 242
Altman Z''-Score-8.67Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -6.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -45.29 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -45.29 % vs. predchádzajúce 20.30 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 144.30 % vs. predchádzajúce 117.89 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.78× vs. predchádzajúce 2.94×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.99 % vs. predchádzajúca 6.92 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -44.30 % vs. predchádzajúca -17.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -12.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 416 tis. € | 433 tis. € | −3,9 % |
| EBITDA | -11 tis. € | 55 tis. € | −119,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -10 tis. € | 50 tis. € | −119,4 % |
| Čistý zisk | -50 tis. € | 30 tis. € | −266,6 % |
| Aktíva | 110 tis. € | 148 tis. € | −25,3 % |
| Vlastné imanie | -49 tis. € | -26 tis. € | −84,9 % |
- 20. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 1. 10. 2024Zmena obchodného mena
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 159 tis. €
- Aktíva spolu
- 110 tis. €
- Vlastné imanie
- −49 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 416 tis. € | 110 tis. € | -49 tis. € | -11 tis. € | -50 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 433 tis. € | 148 tis. € | -26 tis. € | 55 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 220 tis. € | 154 tis. € | -31 tis. € | -4 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 233 tis. € | 153 tis. € | -36 tis. € | -18 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 296 tis. € | 152 tis. € | 738 € | 25 tis. € | 112 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 370 tis. € | 300 tis. € | -157 tis. € | 22 tis. € | 759 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 259 tis. € | 165 tis. € | -158 tis. € | 33 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 204 tis. € | 178 tis. € | -170 tis. € | -24 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 165 tis. € | 146 tis. € | -127 tis. € | -37 tis. € | -52 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 171 tis. € | 130 tis. € | -74 tis. € | -53 tis. € | -68 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena1. 10. 2024 → 30. 3. 2026
Pappas s. r. o.
- Zmena sídla1. 10. 2024 → 31. 10. 2025
J.C. Hronského 16, Zvolen
- Založenie spoločnosti20. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena20. 8. 2013 → 30. 9. 2024
Bistro Chef, s.r.o.
- Zmena sídla20. 8. 2013 → 30. 9. 2024
Námestie SNP 27, Zvolen
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 20. 8. 2013
- 2poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 8. 2013
- 3prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 8. 2013
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 8. 2013
- 5poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 8. 2013
- 6organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 8. 2013
- 7skladovanieod 20. 8. 2013
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 8. 2013
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 8. 2013
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 8. 2013
- 11administratívne službyod 20. 8. 2013
- 12vedenie účtovníctvaod 20. 8. 2013
- 13prenájom hnuteľných vecíod 20. 8. 2013
- 14faktoring a forfaitingod 20. 8. 2013
- 15činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47350687
- RÚZ ID
- 1476297
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 10. 2024Zmena obchodného mena→ Pappas s. r. o.
- 1. 10. 2024Zmena sídlaJ.C. Hronského 16, Zvolen
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat433 038 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 10. 10. 2013Registrácia platcu DPHSK2023836023
- 20. 8. 2013Zmena obchodného mena→ Bistro Chef, s.r.o.
- 20. 8. 2013Zmena sídlaNámestie SNP 27, Zvolen