MediaMont s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 419 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 8. 2013
- Sídlo
- Belinského 6, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža9,2 %
- ROA (návratnosť aktív)23,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)75,8 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.26netIncome: 401.00revenue: 5 522prevNetIncome: -3 420
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.67equity: 529.00assets: 1 725
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.33equity: 529.00assets: 1 725
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -18.39revenueYoY: 419.47validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.16netMargin: 7.26ebitda: 506.00revenue: 5 522
Altman Z''-Score-15.21Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -17.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.25 % vs. predchádzajúce -113.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.33 % vs. predchádzajúce 95.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.20× vs. predchádzajúce 0.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.26 % vs. predchádzajúca -321.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.67 % vs. predchádzajúca 4.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 43 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 5522 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +419 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 419 % na 5522 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 23.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 1 tis. € | +419,5 % |
| EBITDA | 506 € | -3 tis. € | +115,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 455 € | -3 tis. € | +115,2 % |
| Čistý zisk | 401 € | -3 tis. € | +111,7 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 3 tis. € | −42,9 % |
| Vlastné imanie | 529 € | 128 € | +313,3 % |
- 8. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.7%
- Cudzie zdroje69.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 2 tis. € | 529 € | 506 € | 401 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 3 tis. € | 128 € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 550 € | 4 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 957 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | 19 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 25 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 23 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 65 € | -662 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 25. 5. 2019
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 8. 2013
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 8. 2013
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 8. 2013
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 8. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 8. 2013
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 8. 2013
- 8počítačové službyod 8. 8. 2013
- 9služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 8. 2013
- 10administratívne službyod 8. 8. 2013
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 8. 2013
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 8. 2013
- 13organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 8. 2013
- 14služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 8. 8. 2013
- 15prenájom hnuteľných vecíod 8. 8. 2013
- 16prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 8. 2013
- 17reklamné a marketingové službyod 8. 8. 2013
- 18vydavateľská činnosťod 8. 8. 2013
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 8. 2013
- 20prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 8. 2013
- 21faktoring a forfaitingod 8. 8. 2013
- 22projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 8. 2013
- 23prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47352086
- RÚZ ID
- 1478727
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat25 275 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna