VARIA PRINT OS s.r.o.
aktívnaUl. práce 430/27, 94501, Komárno
Tržby (2024)29 tis. €
14,3 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
93,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)—
Zadlženosť (2024)100 %
29×Vysokávs 2023
ROE (2024)—
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Skóre 57/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Súhrn
Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je zisková.
Klesajúce tržbytržby -14 % medziročne
Ziskováčistá marža 7 %
Základné informácie
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2013
- Sídlo
- Ul. práce 430/27, 94501, Komárno
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)21,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
57/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: 6.71netIncome: 1 927revenue: 28 697prevNetIncome: 994.00
Kapitál10 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: —equity: —assets: 9 025
Zadlženosť10 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: —equity: —assets: 9 025
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: 21.85revenueYoY: -14.32validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: 7.90netMargin: 6.71ebitda: 2 267revenue: 28 697
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 21.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.35 % vs. predchádzajúce 6.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.18× vs. predchádzajúce 2.33×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.71 % vs. predchádzajúca 2.97 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 28697 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
Čo hovoria dáta
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 29 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
Finančný prehľad (2024)
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 29 tis. € | 33 tis. € | −14,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +60,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +60,4 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 994 € | +93,9 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 14 tis. € | −37,1 % |
| Vlastné imanie | — | 14 tis. € | — |
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 14. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
20247.9 %Dobré
6.7 %Dobré
21.4 %Výborné
—
—
—
Tržby a zisk · 9 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 29 tis. € | 9 tis. € | — | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 33 tis. € | 14 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | 994 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 33 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 579 € | 304 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 919 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 947 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 22 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | — | -582 € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 9. 2013 → 31. 8. 2020
VARIA PRINT OnlineStudio XBIKE s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 9. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 9. 2013
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2013
- 4vydavateľská činnosťod 14. 9. 2013
- 5polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 14. 9. 2013
- 6vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 9. 2013
- 7administratívne službyod 14. 9. 2013
- 8reklamné a marketingové službyod 14. 9. 2013
- 9počítačové službyod 14. 9. 2013
- 10služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2013
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2013
- 12dopravná zdravotná službaod 14. 9. 2013
- 13poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 14. 9. 2013
- 14podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 9. 2013
- 15ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 9. 2013
- 16čistiace a upratovacie službyod 14. 9. 2013
- 17prevádzka malých plavidielod 14. 9. 2013
- 18poskytovanie sociálnych služiebod 14. 9. 2013
- 19poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 14. 9. 2013
- 20poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 14. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47352256
- RÚZ ID
- 1491045
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS12 udalostí
- 14. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat35 245 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 14. 9. 2013Zmena obchodného mena→ VARIA PRINT OnlineStudio XBIKE s.r.o.