SIMILU, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 67 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (635 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2013
- Sídlo
- P. Jilemnického 4712/7, 95501, Topoľčany
- EBITDA marža-18,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-17,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-63,7 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť27,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -26.53netIncome: -168 473revenue: 635 111prevNetIncome: 232 683
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.67equity: 264 548assets: 956 139
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.33equity: 264 548assets: 956 139
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.81revenueYoY: -67.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -18.58netMargin: -26.53ebitda: -118 007revenue: 635 111
Altman Z''-Score2.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -17.62 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -17.62 % vs. predchádzajúce 17.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.33 % vs. predchádzajúce 59.09 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 1.46×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -26.53 % vs. predchádzajúca 12.05 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.67 % vs. predchádzajúca 40.91 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 67 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -26.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 635 tis. € | 1,9 mil. € | −67,1 % |
| EBITDA | -118 tis. € | 337 tis. € | −135,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -106 tis. € | 303 tis. € | −135,0 % |
| Čistý zisk | -168 tis. € | 233 tis. € | −172,4 % |
| Aktíva | 956 tis. € | 1,3 mil. € | −27,7 % |
| Vlastné imanie | 265 tis. € | 541 tis. € | −51,1 % |
- 15. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.7%
- Cudzie zdroje72.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 635 tis. € | 956 tis. € | 265 tis. € | -118 tis. € | -168 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,3 mil. € | 541 tis. € | 337 tis. € | 233 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,7 mil. € | 638 tis. € | 341 tis. € | 243 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,5 mil. € | 1,6 mil. € | 395 tis. € | 459 tis. € | 349 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 321 tis. € | 329 tis. € | 47 tis. € | 8 tis. € | -704 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 223 tis. € | 146 tis. € | 47 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 303 tis. € | 110 tis. € | 50 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 129 tis. € | 83 tis. € | 38 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 223 tis. € | 43 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 233 tis. € | 60 tis. € | 12 tis. € | 24 tis. € | 20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 11. 2020 → 12. 8. 2022
Sládkovičova 5069/47, Topoľčany
- Založenie spoločnosti15. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 8. 2013 → 3. 11. 2020
Komenského 1486/32, Topoľčany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 6. 3. 2018
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 3. 2018
- 3Výroba bižutérie a suvenírovod 6. 3. 2018
- 4Výroba hračiek a hierod 6. 3. 2018
- 5Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 6. 3. 2018
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2018
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 3. 2018
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 3. 2018
- 9Projektovanie, dimenzovanie, výroba a realizácia zariadení na využívanie obnoviteľných a alternatívnych zdrojov na výrobu tepla, elektriny a chladu - solárnych a fotovoltaických systémov na priamu výrobu tepla a elektriny z fotovoltaiky a výroby elektriny pomocou veterných turbín, mikrovetra a zemskej kôryod 13. 7. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 8. 2013
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 8. 2013
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).od 15. 8. 2013
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47354887
- RÚZ ID
- 1497024
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat2 489 168 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 4. 11. 2020Zmena sídlaSládkovičova 5069/47, Topoľčany
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 25. 10. 2013Registrácia platcu DPHSK2023852039
- 15. 8. 2013Zmena sídlaKomenského 1486/32, Topoľčany