IT futurity, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (599 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 8. 2013
- Sídlo
- J. Jesenského 1086/11, 96001, Zvolen
- EBITDA marža8,1 %
- ROA (návratnosť aktív)8,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,4 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.18netIncome: 31 057revenue: 599 315prevNetIncome: 10 373
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.39equity: 122 116assets: 355 045
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.61equity: 122 116assets: 355 045
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.20revenueYoY: 19.49validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.08netMargin: 5.18ebitda: 48 424revenue: 599 315
Altman Z''-Score3.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.75 % vs. predchádzajúce 2.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.61 % vs. predchádzajúce 68.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.69× vs. predchádzajúce 1.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.18 % vs. predchádzajúca 2.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.39 % vs. predchádzajúca 31.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 599 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+19 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 599 tis. € | 502 tis. € | +19,5 % |
| EBITDA | 48 tis. € | 22 tis. € | +116,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | 20 tis. € | +116,4 % |
| Čistý zisk | 31 tis. € | 10 tis. € | +199,4 % |
| Aktíva | 355 tis. € | 393 tis. € | −9,7 % |
| Vlastné imanie | 122 tis. € | 124 tis. € | −1,9 % |
- 8. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.4%
- Cudzie zdroje65.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 599 tis. € | 355 tis. € | 122 tis. € | 48 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 502 tis. € | 393 tis. € | 124 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 422 tis. € | 420 tis. € | 114 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 413 tis. € | 292 tis. € | 107 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 208 tis. € | 182 tis. € | 103 tis. € | 9 tis. € | 869 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 245 tis. € | 214 tis. € | 103 tis. € | 5 tis. € | 422 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 241 tis. € | 241 tis. € | 103 tis. € | 10 tis. € | 683 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 254 tis. € | 229 tis. € | 102 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 208 tis. € | 185 tis. € | 102 tis. € | 65 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 230 tis. € | 78 tis. € | 62 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel : s hmotnosťou nad 3,5 t: 1 (jedno) vozidlood 22. 6. 2022
- 2Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 22. 6. 2022
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 10. 9. 2015
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 10. 2014
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 10. 2014
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 10. 2014
- 7Administratívne službyod 8. 8. 2013
- 8Reklamné a marketingové službyod 8. 8. 2013
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 8. 8. 2013
- 10Vedenie účtovníctvaod 8. 8. 2013
- 11Prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 8. 2013
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 8. 2013
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 8. 2013
- 14Počítačové službyod 8. 8. 2013
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 8. 2013
- 16Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 8. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47355450
- RÚZ ID
- 1465801
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat599 315 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 4. 2014Registrácia platcu DPHSK2023827762