MANUS-MEDIC, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (275 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2013
- Sídlo
- Tramínová 26, 04018, Košice - mestská časť Krásna
- EBITDA marža38,7 %
- ROA (návratnosť aktív)49,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)55,7 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť89,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.52netIncome: 83 822revenue: 274 642prevNetIncome: 59 731
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.34equity: 150 618assets: 168 598
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.66equity: 150 618assets: 168 598
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.67revenueYoY: 69.79validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 38.72netMargin: 30.52ebitda: 106 341revenue: 274 642
Altman Z''-Score18.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.76 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 49.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 49.72 % vs. predchádzajúce 37.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.66 % vs. predchádzajúce 58.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.63× vs. predchádzajúce 1.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.52 % vs. predchádzajúca 36.93 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.34 % vs. predchádzajúca 41.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 275 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 30.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 38.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 275 tis. € | 162 tis. € | +69,8 % |
| EBITDA | 106 tis. € | 76 tis. € | +40,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 96 tis. € | 68 tis. € | +40,2 % |
| Čistý zisk | 84 tis. € | 60 tis. € | +40,3 % |
| Aktíva | 169 tis. € | 160 tis. € | +5,4 % |
| Vlastné imanie | 151 tis. € | 67 tis. € | +125,5 % |
- 15. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.3%
- Cudzie zdroje10.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 275 tis. € | 169 tis. € | 151 tis. € | 106 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 162 tis. € | 160 tis. € | 67 tis. € | 76 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 97 tis. € | 31 tis. € | 22 tis. € | 36 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 89 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | 35 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 93 tis. € | 41 tis. € | 28 tis. € | 41 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 75 tis. € | 25 tis. € | 18 tis. € | 27 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 68 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | 24 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 61 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 16 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 58 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | 12 tis. € | 58 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 59 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 8. 2013 → 8. 4. 2024
Forgáčová 1, Slanec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 21. 9. 2024
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 21. 9. 2024
- 3Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 21. 9. 2024
- 4Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 21. 9. 2024
- 5Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 21. 9. 2024
- 6Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 9. 2024
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 21. 9. 2024
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 9. 2024
- 9Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 21. 9. 2024
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 9. 2024
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 9. 2024
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 21. 9. 2024
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 9. 2024
- 14Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 21. 9. 2024
- 15Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 21. 9. 2024
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 9. 2024
- 17Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 9. 2024
- 18Čistiace a upratovacie službyod 21. 9. 2024
- 19Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 21. 9. 2024
- 20prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia ambulancie v odbore všeobecný lekár pre dospelýchod 13. 12. 2013
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47361255
- RÚZ ID
- 1469745
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat274 642 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 8. 2013Zmena sídlaForgáčová 1, Slanec