VM - mont, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 83 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (486 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 8. 2013
- Sídlo
- Ždiarska 53, 97666, Polomka
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)11,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,5 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.60netIncome: 32 079revenue: 486 042prevNetIncome: 41 985
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.40equity: 257 418assets: 278 591
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.60equity: 257 418assets: 278 591
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.37revenueYoY: 82.98validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.35netMargin: 6.60ebitda: 40 607revenue: 486 042
Altman Z''-Score18.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.51 % vs. predchádzajúce 17.01 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.60 % vs. predchádzajúce 8.73 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.74× vs. predchádzajúce 1.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.60 % vs. predchádzajúca 15.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.40 % vs. predchádzajúca 91.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 83 % na 486 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 486 tis. € | 266 tis. € | +83,0 % |
| EBITDA | 41 tis. € | 53 tis. € | −23,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | 48 tis. € | −23,6 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 42 tis. € | −23,6 % |
| Aktíva | 279 tis. € | 247 tis. € | +12,8 % |
| Vlastné imanie | 257 tis. € | 225 tis. € | +14,2 % |
- 20. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.4%
- Cudzie zdroje7.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 486 tis. € | 279 tis. € | 257 tis. € | 41 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 266 tis. € | 247 tis. € | 225 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 467 tis. € | 207 tis. € | 183 tis. € | 90 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 218 tis. € | 163 tis. € | 131 tis. € | 77 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 21 tis. € | 101 tis. € | 70 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 154 tis. € | 100 tis. € | 69 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 317 tis. € | 94 tis. € | 64 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 79 tis. € | 55 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 82 tis. € | 47 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 72 tis. € | 40 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 10. 9. 2013
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 9. 2013
- 3montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - zdvíhacíchod 10. 9. 2013
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 8. 2013
- 5výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 8. 2013
- 6zámočníctvood 20. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47366150
- RÚZ ID
- 1478795
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat486 042 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 2. 2014Registrácia platcu DPHSK2023841468