SOARCH, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (267 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 9. 2013
- Sídlo
- Bytčická 16, 01001, Žilina
- EBITDA marža27,5 %
- ROA (návratnosť aktív)40,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)88,2 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť45,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 20.75netIncome: 55 490revenue: 267 391prevNetIncome: 159 521
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.71equity: 62 939assets: 137 692
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.29equity: 62 939assets: 137 692
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.48revenueYoY: -20.67validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.51netMargin: 20.75ebitda: 73 567revenue: 267 391
Altman Z''-Score18.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 13.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.88 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 40.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 40.30 % vs. predchádzajúce 69.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.29 % vs. predchádzajúce 27.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.94× vs. predchádzajúce 1.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 20.75 % vs. predchádzajúca 47.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.71 % vs. predchádzajúca 72.63 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 20.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 267 tis. € | 337 tis. € | −20,7 % |
| EBITDA | 74 tis. € | 203 tis. € | −63,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 66 tis. € | 183 tis. € | −63,8 % |
| Čistý zisk | 55 tis. € | 160 tis. € | −65,2 % |
| Aktíva | 138 tis. € | 230 tis. € | −40,1 % |
| Vlastné imanie | 63 tis. € | 167 tis. € | −62,3 % |
- 3. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.7%
- Cudzie zdroje54.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 267 tis. € | 138 tis. € | 63 tis. € | 74 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 337 tis. € | 230 tis. € | 167 tis. € | 203 tis. € | 160 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 272 tis. € | 111 tis. € | 87 tis. € | 108 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 146 tis. € | 100 tis. € | 36 tis. € | 47 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 326 tis. € | 268 tis. € | 169 tis. € | 210 tis. € | 162 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 128 tis. € | 112 tis. € | 48 tis. € | 58 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 144 tis. € | 112 tis. € | 20 tis. € | 20 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 128 tis. € | 62 tis. € | 35 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 46 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Architektonické činnosti podľa § 4 zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných slovenských inžinierochod 16. 7. 2015
- 2Výkon činnosti stavebného dozoruod 16. 7. 2015
- 3Počítačové službyod 16. 7. 2015
- 4Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaj jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom ubytovacích zariadení s kapacitou do 10 lôžokod 16. 7. 2015
- 5Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 7. 2015
- 6Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení sú predajom na priamu konzumáciuod 16. 7. 2015
- 7Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 3. 9. 2013
- 8Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 3. 9. 2013
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) a iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 9. 2013
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 9. 2013
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 3. 9. 2013
- 12Fotografické službyod 3. 9. 2013
- 13Reklamné a marketingové službyod 3. 9. 2013
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti polygrafickej výrobyod 3. 9. 2013
- 15Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 3. 9. 2013
- 16Reprografická činnosťod 3. 9. 2013
- 17Vydavateľská činnosťod 3. 9. 2013
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 9. 2013
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 9. 2013
- 20Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 9. 2013
- 21Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 9. 2013
- 22Sťahovacie službyod 3. 9. 2013
- 23Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 3. 9. 2013
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 3. 9. 2013
- 25Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 3. 9. 2013
- 26Kuriérske službyod 3. 9. 2013
- 27Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 9. 2013
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 9. 2013
- 29Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 9. 2013
- 30Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 9. 2013
- 31Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47370092
- RÚZ ID
- 1490028
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat337 071 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2023843019
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna