ISG Distribution EU s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 8. 2013
- Sídlo
- Mostná 13, 94901, Nitra
- EBITDA marža3,2 %
- ROA (návratnosť aktív)8,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,9 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť75,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.96netIncome: 533.00revenue: 27 200prevNetIncome: -279.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 75.88equity: 4 872assets: 6 421
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 24.12equity: 4 872assets: 6 421
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.45revenueYoY: —validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.21netMargin: 1.96ebitda: 873.00revenue: 27 200
Altman Z''-Score5.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.30 % vs. predchádzajúce -6.43 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 24.12 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 75.88 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 27200 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 27 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 27 tis. € | — | — |
| EBITDA | 873 € | -150 € | +682,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 786 € | -135 € | +682,0 % |
| Čistý zisk | 533 € | -279 € | +291,0 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 4 tis. € | +48,0 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 4 tis. € | +12,3 % |
- 23. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPH
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.9%
- Cudzie zdroje24.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 27 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 873 € | 533 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -150 € | -279 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 130 tis. € | 5 tis. € | 630 € | 474 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 140 tis. € | 4 tis. € | 80 € | 114 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 147 tis. € | 4 tis. € | 270 € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 240 tis. € | 9 tis. € | -890 € | -22 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 135 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 36 tis. € | 66 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 8 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 5. 2024
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 5. 2024
- 3Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 5. 2024
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 5. 2024
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 5. 2024
- 6Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 22. 5. 2024
- 7Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 22. 5. 2024
- 8Vedenie účtovníctvaod 22. 5. 2024
- 9Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 22. 5. 2024
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 5. 2024
- 11Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 22. 5. 2024
- 12Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 22. 5. 2024
- 13Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 22. 5. 2024
- 14Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 22. 5. 2024
- 15Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 22. 5. 2024
- 16Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 22. 5. 2024
- 17Výroba výrobkov z gumy a plastovod 22. 5. 2024
- 18Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 22. 5. 2024
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 5. 2024
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 5. 2024
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 23. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47378531
- RÚZ ID
- 1462094
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2024027566
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat36 000 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna