RELIEN s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 9. 2013
- Sídlo
- Havanská 25, 04013, Košice - mestská časť Sídlisko Ťahanovce
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,1 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť61,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.60netIncome: 48 966revenue: 1 064 685prevNetIncome: 64 242
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.78equity: 540 527assets: 874 900
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.22equity: 540 527assets: 874 900
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.01revenueYoY: -19.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.84netMargin: 4.60ebitda: 72 831revenue: 1 064 685
Altman Z''-Score5.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.60 % vs. predchádzajúce 7.87 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.22 % vs. predchádzajúce 39.75 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.22× vs. predchádzajúce 1.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.60 % vs. predchádzajúca 4.87 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.78 % vs. predchádzajúca 60.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 1.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,3 mil. € | −19,3 % |
| EBITDA | 73 tis. € | 95 tis. € | −23,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 66 tis. € | 85 tis. € | −23,2 % |
| Čistý zisk | 49 tis. € | 64 tis. € | −23,8 % |
| Aktíva | 875 tis. € | 816 tis. € | +7,2 % |
| Vlastné imanie | 541 tis. € | 492 tis. € | +10,0 % |
- 27. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.8%
- Cudzie zdroje38.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 875 tis. € | 541 tis. € | 73 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,3 mil. € | 816 tis. € | 492 tis. € | 95 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 933 tis. € | 427 tis. € | 134 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,6 mil. € | 755 tis. € | 328 tis. € | 101 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 711 tis. € | 560 tis. € | 255 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 957 tis. € | 648 tis. € | 246 tis. € | 85 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 959 tis. € | 709 tis. € | 195 tis. € | 134 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 607 tis. € | 467 tis. € | 107 tis. € | 96 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 586 tis. € | 265 tis. € | 48 tis. € | 86 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 206 tis. € | 92 tis. € | 375 € | 26 tis. € | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 22. 6. 2023
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - plynovýchod 29. 11. 2018
- 3Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - tlakovýchod 29. 11. 2018
- 4Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 29. 11. 2018
- 5Opravy vyhradených technických zariadení plynovýchod 29. 11. 2018
- 6Opravy vyhradených technických zariadení tlakovýchod 29. 11. 2018
- 7Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrickýchod 29. 11. 2018
- 8Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 22. 5. 2014
- 9Počítačové službyod 27. 9. 2013
- 10Finančný leasingod 27. 9. 2013
- 11Faktoring a forfaitingod 27. 9. 2013
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 27. 9. 2013
- 13Čistiace a upratovacie službyod 27. 9. 2013
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 9. 2013
- 15Výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 27. 9. 2013
- 16Reklamné a marketingové službyod 27. 9. 2013
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 9. 2013
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 9. 2013
- 19Administratívne službyod 27. 9. 2013
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 9. 2013
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 9. 2013
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 9. 2013
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 9. 2013
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 27. 9. 2013
- 25Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 9. 2013
- 26Skladovanieod 27. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47395907
- RÚZ ID
- 1496274
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 599 200 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 5. 2014Registrácia platcu DPHSK2023906522