Mstyle s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (103 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 9. 2013
- Sídlo
- Nadsadie 5540/15, 03601, Martin
- EBITDA marža30,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,7 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.295netIncome: 303.00revenue: 102 582prevNetIncome: 5 501
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.18equity: 5 303assets: 40 240
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.82equity: 5 303assets: 40 240
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.97revenueYoY: 23.18validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.84netMargin: 0.295ebitda: 31 635revenue: 102 582
Altman Z''-Score-8.71Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -13.62 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.75 % vs. predchádzajúce 5.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.82 % vs. predchádzajúce 133.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.55× vs. predchádzajúce 0.87×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.30 % vs. predchádzajúca 6.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.18 % vs. predchádzajúca -33.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 58 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 103 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 103 tis. € | 83 tis. € | +23,2 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 6 tis. € | +452,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 5 tis. € | +452,0 % |
| Čistý zisk | 303 € | 6 tis. € | −94,5 % |
| Aktíva | 40 tis. € | 95 tis. € | −57,8 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | -32 tis. € | +116,6 % |
- 4. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.2%
- Cudzie zdroje86.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 103 tis. € | 40 tis. € | 5 tis. € | 32 tis. € | 303 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 83 tis. € | 95 tis. € | -32 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 53 tis. € | 87 tis. € | -51 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 67 tis. € | -72 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 34 tis. € | 62 tis. € | -61 tis. € | -35 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 51 tis. € | 82 tis. € | -19 tis. € | -23 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 54 tis. € | 57 tis. € | -23 tis. € | -28 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 40 tis. € | 61 tis. € | -50 tis. € | -20 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 46 tis. € | 41 tis. € | -28 tis. € | -29 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 72 tis. € | 59 tis. € | 3 tis. € | 827 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47397381
- RÚZ ID
- 1502649
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat102 582 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 4. 3. 2014Registrácia platcu DPHSK2023846715