ALFAFYSIO, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 547 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 9. 2013
- Sídlo
- Švabinského 15, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža63,0 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,6 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 41.74netIncome: 667.00revenue: 1 598prevNetIncome: -351.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.66equity: 5 314assets: 5 674
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.34equity: 5 314assets: 5 674
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -10.38revenueYoY: 546.96validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 63.02netMargin: 41.74ebitda: 1 007revenue: 1 598
Altman Z''-Score18.15Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 15.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.76 % vs. predchádzajúce -7.01 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.34 % vs. predchádzajúce 7.19 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 0.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 41.74 % vs. predchádzajúca -142.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.66 % vs. predchádzajúca 92.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1598 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +547 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 547 % na 1598 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 41.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 63.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 247 € | +547,0 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -11 € | +93× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 906 € | -10 € | +93× |
| Čistý zisk | 667 € | -351 € | +290,0 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +13,3 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +14,4 % |
- 7. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.7%
- Cudzie zdroje6.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 667 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 247 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -11 € | -351 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 260 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 10 € | 4 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -394 € | -394 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 950 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -42 € | -42 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -339 € | -339 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | -122 € | -122 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 725 € | 8 tis. € | 7 tis. € | -251 € | -731 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 9. 2013 → 3. 6. 2020
Veternicová 12, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Športová činnosťod 2. 4. 2022
- 2Fotografické službyod 19. 3. 2022
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 19. 3. 2022
- 4Prenájom nehnuteľností, spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2022
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2022
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 3. 2022
- 7Vedenie účtovníctvaod 19. 3. 2022
- 8Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 19. 3. 2022
- 9Prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2022
- 10výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 7. 9. 2013
- 11administratívne službyod 7. 9. 2013
- 12prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 9. 2013
- 13výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 7. 9. 2013
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 9. 2013
- 15počítačové službyod 7. 9. 2013
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 9. 2013
- 17reklamné a marketingové službyod 7. 9. 2013
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 9. 2013
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 9. 2013
- 20vydavateľská činnosťod 7. 9. 2013
- 21vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47398027
- RÚZ ID
- 1477430
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat4 285 EUR · rok 2016
- 7. 9. 2013Zmena sídlaVeternicová 12, Bratislava