AUTO tool s. r. o. „v konkurze“
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 335 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 9. 2013
- Sídlo
- J.Kozáčeka 829/2, 96001, Zvolen
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,7 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.036netIncome: 874.00revenue: 2 429 445prevNetIncome: 11 515
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.14equity: 18 696assets: 363 766
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.86equity: 18 696assets: 363 766
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2 349,21revenueYoY: 335.34validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.54netMargin: 0.036ebitda: 61 786revenue: 2 429 445
Altman Z''-Score1.25Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.97 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.24 % vs. predchádzajúce 2.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.86 % vs. predchádzajúce 95.47 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.68× vs. predchádzajúce 1.42×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.04 % vs. predchádzajúca 2.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.14 % vs. predchádzajúca 4.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +335 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 335 % na 2.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 335 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,4 mil. € | 558 tis. € | +335,3 % |
| EBITDA | 62 tis. € | 42 tis. € | +48,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 56 tis. € | 38 tis. € | +48,0 % |
| Čistý zisk | 874 € | 12 tis. € | −92,4 % |
| Aktíva | 364 tis. € | 393 tis. € | −7,5 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 18 tis. € | +4,9 % |
- 18. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 2. 7. 2019Zmena obchodného mena
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.1%
- Cudzie zdroje94.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 2,4 mil. € | 364 tis. € | 19 tis. € | 62 tis. € | 874 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 558 tis. € | 393 tis. € | 18 tis. € | 42 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 7 tis. € | 6 tis. € | -100 € | -580 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena2. 7. 2019 → 12. 12. 2022
AUTO tool s. r. o.
- Zmena obchodného mena9. 3. 2016 → 1. 7. 2019
INVESTMENT HOUSE s.r.o.
- Zmena sídla9. 3. 2016 → 1. 7. 2019
Dunajská 8, Bratislava-mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti18. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 9. 2013 → 8. 3. 2016
Simplicity Advertising, s.r.o.
- Zmena sídla18. 9. 2013 → 8. 3. 2016
Krajná 6541/16, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47398922
- RÚZ ID
- 1486955
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 2. 7. 2019Zmena obchodného mena→ AUTO tool s. r. o.
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat2 429 445 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 3. 2016Zmena obchodného mena→ INVESTMENT HOUSE s.r.o.
- 9. 3. 2016Zmena sídlaDunajská 8, Bratislava-mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 18. 9. 2013Zmena obchodného mena→ Simplicity Advertising, s.r.o.
- 18. 9. 2013Zmena sídlaKrajná 6541/16, Trnava