PR Property, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (106 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)9,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,0 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť73,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.21netIncome: 2 334revenue: 105 569prevNetIncome: 9 515
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.76equity: 17 960assets: 24 349
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.24equity: 17 960assets: 24 349
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.04revenueYoY: 100.19validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.30netMargin: 2.21ebitda: 3 484revenue: 105 569
Altman Z''-Score10.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.59 % vs. predchádzajúce 41.08 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.24 % vs. predchádzajúce 32.53 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.34× vs. predchádzajúce 2.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.21 % vs. predchádzajúca 18.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.76 % vs. predchádzajúca 67.47 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 100 % na 106 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+100 %) ako vlastné imanie (+15 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 106 tis. € | 53 tis. € | +100,2 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 11 tis. € | −69,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 10 tis. € | −69,3 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 10 tis. € | −75,5 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 23 tis. € | +5,1 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 16 tis. € | +14,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2013
- Sídlo
- Námestie Hraničiarov 1622/16, 85103, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 14. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.8%
- Cudzie zdroje26.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 106 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 53 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 44 tis. € | 35 tis. € | 27 tis. € | 32 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 0 € | 104 € | -396 € | -33 € | -33 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 0 € | 137 € | -363 € | -58 € | -58 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 0 € | 195 € | -305 € | -378 € | -378 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 0 € | 160 € | 73 € | -346 € | -346 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 0 € | 505 € | 418 € | -346 € | -346 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 0 € | 1 tis. € | 764 € | -336 € | -816 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 0 € | 2 tis. € | 2 tis. € | -288 € | -768 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 12. 2020 → 22. 8. 2022
Strečnianska 3085/5, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Založenie spoločnosti14. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 9. 2013 → 14. 12. 2020
Lazaretská 2419/23, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 3. 2023
- 2Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 28. 3. 2023
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 28. 3. 2023
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 3. 2023
- 5Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 3. 2023
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iným než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 9. 2013
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 14. 9. 2013
- 8Administratívne službyod 14. 9. 2013
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) albo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2013
- 10Reklamné a marketingové službyod 14. 9. 2013
- 11Fotografické službyod 14. 9. 2013
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 9. 2013
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 9. 2013
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2013
- 15Počítačové službyod 14. 9. 2013
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47412020
- RÚZ ID
- 1486949
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat105 569 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 4. 2024Registrácia platcu DPHSK2023856263
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 12. 2020Zmena sídlaStrečnianska 3085/5, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 9. 2013Zmena sídlaLazaretská 2419/23, Bratislava