LIONVET s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -6.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (592 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža-9,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-47,7 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -11.76netIncome: -69 658revenue: 592 355prevNetIncome: 18 939
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.51equity: 145 927assets: 1 079 990
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.49equity: 145 927assets: 1 079 990
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.28revenueYoY: -6.74validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -9.40netMargin: -11.76ebitda: -55 700revenue: 592 355
Altman Z''-Score-0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.45 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.45 % vs. predchádzajúce 1.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.49 % vs. predchádzajúce 79.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.55× vs. predchádzajúce 0.60×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.76 % vs. predchádzajúca 2.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.51 % vs. predchádzajúca 20.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 592 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -11.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 592 tis. € | 635 tis. € | −6,7 % |
| EBITDA | -56 tis. € | 51 tis. € | −209,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -50 tis. € | 46 tis. € | −209,9 % |
| Čistý zisk | -70 tis. € | 19 tis. € | −467,8 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | +1,3 % |
| Vlastné imanie | 146 tis. € | 216 tis. € | −32,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 9. 2013
- Sídlo
- Rustaveliho 8217/11, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- —
- 12. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.5%
- Cudzie zdroje86.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 592 tis. € | 1,1 mil. € | 146 tis. € | -56 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 635 tis. € | 1,1 mil. € | 216 tis. € | 51 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 647 tis. € | 955 tis. € | 197 tis. € | 45 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 566 tis. € | 853 tis. € | 174 tis. € | -41 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 496 tis. € | 816 tis. € | 218 tis. € | -2 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 441 tis. € | 828 tis. € | 227 tis. € | -17 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 884 tis. € | 637 tis. € | -19 tis. € | -17 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 301 tis. € | 775 tis. € | 13 tis. € | 21 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 246 tis. € | 627 tis. € | 11 tis. € | 48 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 165 tis. € | 360 tis. € | -17 tis. € | 9 tis. € | -5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47415312
- RÚZ ID
- 1507168
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat883 950 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 11. 2014Registrácia platcu DPHSK2023850224