Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

TOP DRILL, s.r.o.

aktívna
Gáň 212, 92401, Gáň
podľa §4, registrácia od 1. 6. 2016spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)119 tis. €
13,5 %vs 2023
Zisk (2024)6 tis. €
78,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)84 tis. €
8,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)40 %
16,0 %Strednávs 2023
ROE (2024)7.5 %
80,1 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 13 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 78/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (119 tis. €), je zisková.

Klesajúce tržbytržby -13 % medziročne
Ziskováčistá marža 5 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 60 % aktív
Tržby
119 tis. €
−13,5 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
6 tis. €
−78,4 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
141 tis. €
+18,2 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
84 tis. €
+8,1 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
78zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža7,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)7,5 %
  • Zadlženosť40 %
  • Kapitálová primeranosť59,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (119 tis. €), je zisková.
78/ 100Silná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 5.25
  • netIncome: 6 268
  • revenue: 119 401
  • prevNetIncome: 29 074
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 59.60
  • equity: 83 741
  • assets: 140 512
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 40.40
  • equity: 83 741
  • assets: 140 512
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 12.15
  • revenueYoY: -13.48
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 7.26
  • netMargin: 5.25
  • ebitda: 8 674
  • revenue: 119 401
Altman Z''-Score4.12Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.17aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.05aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.35aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.55presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.46 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.46 % vs. predchádzajúce 24.46 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 40.40 % vs. predchádzajúce 34.83 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 1.16×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.25 % vs. predchádzajúca 21.07 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.60 % vs. predchádzajúca 65.17 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 13 % na 119 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 5.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby119 tis. €138 tis. €−13,5 %
EBITDA9 tis. €34 tis. €−74,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €31 tis. €−74,6 %
Čistý zisk6 tis. €29 tis. €−78,4 %
Aktíva141 tis. €119 tis. €+18,2 %
Vlastné imanie84 tis. €77 tis. €+8,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 9. 2013
Sídlo
Gáň 212, 92401, Gáň
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 9. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby