JC MONT s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11887 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža50,5 %
- ROA (návratnosť aktív)44,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)84,5 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť52,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 44.23netIncome: 2 386revenue: 5 394prevNetIncome: -745.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.84equity: 2 824assets: 5 344
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.16equity: 2 824assets: 5 344
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.20revenueYoY: 11 886,667validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 50.54netMargin: 44.23ebitda: 2 726revenue: 5 394
Altman Z''-Score3.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 44.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 44.65 % vs. predchádzajúce -34.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.16 % vs. predchádzajúce 79.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.01× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 44.23 % vs. predchádzajúca -1655.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.84 % vs. predchádzajúca 20.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5394 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +11887 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 11887 % na 5394 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 44.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.44 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 50.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 45 € | +119× |
| EBITDA | 3 tis. € | -405 € | +773,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -365 € | +773,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -745 € | +420,3 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 2 tis. € | +146,7 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 437 € | +546,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 9. 2013
- Sídlo
- Snežnica 356, 02332, Snežnica
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 12. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.8%
- Cudzie zdroje47.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 45 € | 2 tis. € | 437 € | -405 € | -745 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 2 tis. € | 1 tis. € | -485 € | -485 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | -270 € | -270 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 645 € | 3 tis. € | 2 tis. € | 492 € | 451 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 45 € | 2 tis. € | 2 tis. € | — | -223 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 € | 2 tis. € | 2 tis. € | -182 € | -336 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 5 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 750 € | -113 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena1. 4. 2017 → 23. 1. 2020
JC MONT s.r.o. "v likvidácii"
- Založenie spoločnosti12. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 9. 2013 → 6. 3. 2015
Snežnica 217, Snežnica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 9. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 9. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 9. 2013
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 9. 2013
- 5Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 12. 9. 2013
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 9. 2013
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 9. 2013
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 9. 2013
- 9Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 12. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47418877
- RÚZ ID
- 1488015
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 4. 2017Zmena obchodného mena→ JC MONT s.r.o. "v likvidácii"
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat6 163 EUR · rok 2015
- 12. 9. 2013Zmena sídlaSnežnica 217, Snežnica