Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

FINE STYLE s.r.o.

aktívna
Súkennícka ul. 3052/6, 93405, Levice
podľa §4, registrácia od 5. 4. 2014spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)922 €
241,5 %vs 2023
Zisk (2024)-363 €
12,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)757 €
32,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)71 %
19,0 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-48.0 %
29,5 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 241 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 36/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (922 €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +241 % medziročne
Tržby
922 €
+241,5 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-363 €
+12,5 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
3 tis. €
−6,0 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
757 €
−32,5 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
36zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-13,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-48,0 %
  • Zadlženosť71 %
  • Kapitálová primeranosť28,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (922 €), je dlhodobo stratová.
36/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -39.37
  • netIncome: -363.00
  • revenue: 922.00
  • prevNetIncome: -415.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 28.93
  • equity: 757.00
  • assets: 2 617
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 71.07
  • equity: 757.00
  • assets: 2 617
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -5.32
  • revenueYoY: 241.48
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.83
  • netMargin: -39.37
  • ebitda: 63.00
  • revenue: 922.00
Altman Z''-Score-12.44Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.57aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-13.58aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.14aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.43presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -13.87 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.87 % vs. predchádzajúce -14.91 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 71.07 % vs. predchádzajúce 59.72 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.35× vs. predchádzajúce 0.10×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -39.37 % vs. predchádzajúca -153.70 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.93 % vs. predchádzajúca 40.28 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 922 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +241 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 241 % na 922 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -39.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 270 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby922 €270 €+241,5 %
EBITDA63 €-318 €+119,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)57 €-286 €+119,8 %
Čistý zisk-363 €-415 €+12,5 %
Aktíva3 tis. €3 tis. €−6,0 %
Vlastné imanie757 €1 tis. €−32,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 10. 2013
Sídlo
Súkennícka ul. 3052/6, 93405, Levice
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby