UniMax s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (54 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť99,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.789netIncome: 430.00revenue: 54 471prevNetIncome: 21 561
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.82equity: 69 719assets: 69 844
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.179equity: 69 719assets: 69 844
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.65revenueYoY: -69.73validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.27netMargin: 0.789ebitda: 694.00revenue: 54 471
Altman Z''-Score592.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 585.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.62 % vs. predchádzajúce 23.09 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.18 % vs. predchádzajúce 21.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.78× vs. predchádzajúce 1.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.79 % vs. predchádzajúca 11.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.82 % vs. predchádzajúca 78.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 70 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 54 tis. € | 180 tis. € | −69,7 % |
| EBITDA | 694 € | 27 tis. € | −97,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 625 € | 25 tis. € | −97,5 % |
| Čistý zisk | 430 € | 22 tis. € | −98,0 % |
| Aktíva | 70 tis. € | 93 tis. € | −25,2 % |
| Vlastné imanie | 70 tis. € | 73 tis. € | −4,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 9. 2013
- Sídlo
- Alžbetínske námestie 1194/1, 92901, Dunajská Streda
- Štatutárny orgán
- 6 6 osôb (po prihlásení)
- 18. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.8%
- Cudzie zdroje0.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 54 tis. € | 70 tis. € | 70 tis. € | 694 € | 430 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 180 tis. € | 93 tis. € | 73 tis. € | 27 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 169 tis. € | 90 tis. € | 67 tis. € | 42 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 151 tis. € | 83 tis. € | 45 tis. € | 39 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 174 tis. € | 83 tis. € | 15 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 197 tis. € | 60 tis. € | -3 tis. € | 68 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 146 tis. € | 41 tis. € | -58 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 132 tis. € | 25 tis. € | -64 tis. € | -29 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 134 tis. € | 20 tis. € | -34 tis. € | -24 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 20 tis. € | 12 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | -15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 5. 2014 → 29. 12. 2014
Nemocničná 750/14, Veľký Krtíš
- Založenie spoločnosti18. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 9. 2013 → 26. 5. 2014
Champs Elysées SK, s.r.o.
- Zmena sídla18. 9. 2013 → 26. 5. 2014
Pataš 237, Pataš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47423641
- RÚZ ID
- 1485839
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat196 984 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 16. 8. 2014Registrácia platcu DPHSK2023866680
- 27. 5. 2014Zmena sídlaNemocničná 750/14, Veľký Krtíš
- 18. 9. 2013Zmena obchodného mena→ Champs Elysées SK, s.r.o.
- 18. 9. 2013Zmena sídlaPataš 237, Pataš