Klima - Therm Prešov, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 657 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža7,3 %
- ROA (návratnosť aktív)34,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,4 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť53,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.95netIncome: 111 705revenue: 2 258 858prevNetIncome: 2 274
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.40equity: 173 559assets: 325 045
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.60equity: 173 559assets: 325 045
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.78revenueYoY: 657.26validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.32netMargin: 4.95ebitda: 165 338revenue: 2 258 858
Altman Z''-Score6.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 34.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 34.37 % vs. predchádzajúce 0.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.60 % vs. predchádzajúce 73.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.95× vs. predchádzajúce 1.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.95 % vs. predchádzajúca 0.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.40 % vs. predchádzajúca 26.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +657 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 657 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 34.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 298 tis. € | +657,3 % |
| EBITDA | 165 tis. € | 53 tis. € | +211,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 149 tis. € | 48 tis. € | +211,5 % |
| Čistý zisk | 112 tis. € | 2 tis. € | +48× |
| Aktíva | 325 tis. € | 232 tis. € | +40,2 % |
| Vlastné imanie | 174 tis. € | 62 tis. € | +180,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 9. 2013
- Sídlo
- Buclovany 49, 08643, Buclovany
- Štatutárny orgán
- —
- 28. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.4%
- Cudzie zdroje46.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 325 tis. € | 174 tis. € | 165 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 298 tis. € | 232 tis. € | 62 tis. € | 53 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,5 mil. € | 197 tis. € | 60 tis. € | 25 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,6 mil. € | 441 tis. € | 51 tis. € | 20 tis. € | -463 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,0 mil. € | 145 tis. € | 51 tis. € | 45 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 390 tis. € | 158 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | 282 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 380 tis. € | 116 tis. € | 26 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 264 tis. € | 30 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 194 tis. € | 30 tis. € | 8 tis. € | 305 € | -907 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 154 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 957 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47424532
- RÚZ ID
- 1471030
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 258 858 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 2. 2014Registrácia platcu DPHSK2023873269