MegaLan Consulting s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 63 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (435 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,0 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.71netIncome: 7 460revenue: 435 481prevNetIncome: 12 097
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.27equity: 185 417assets: 540 991
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.73equity: 185 417assets: 540 991
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.12revenueYoY: -63.46validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.16netMargin: 1.71ebitda: 26 812revenue: 435 481
Altman Z''-Score2.59Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.38 % vs. predchádzajúce 1.71 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.73 % vs. predchádzajúce 74.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 1.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.71 % vs. predchádzajúca 1.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.27 % vs. predchádzajúca 25.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 63 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 435 tis. € | 1,2 mil. € | −63,5 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 37 tis. € | −26,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 33 tis. € | −26,6 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 12 tis. € | −38,3 % |
| Aktíva | 541 tis. € | 706 tis. € | −23,3 % |
| Vlastné imanie | 185 tis. € | 178 tis. € | +4,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 9. 2013
- Sídlo
- M. R. Štefánika 58, 96001, Zvolen
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 26. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.3%
- Cudzie zdroje65.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 435 tis. € | 541 tis. € | 185 tis. € | 27 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 706 tis. € | 178 tis. € | 37 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 596 tis. € | 700 tis. € | 166 tis. € | 57 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 446 tis. € | 558 tis. € | 132 tis. € | 55 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 385 tis. € | 332 tis. € | 94 tis. € | 64 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 211 tis. € | 254 tis. € | 46 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 169 tis. € | 60 tis. € | 38 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 178 tis. € | 72 tis. € | 29 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 91 tis. € | 37 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 54 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 4. 4. 2023
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 3. 2020
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 4. 2018
- 4Projektovanie, montáž, údržba, revízie a oprava zabezpečovacích systémov a poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konanie osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí.od 6. 6. 2017
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 9. 2013
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 9. 2013
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 9. 2013
- 8Počítačové službyod 26. 9. 2013
- 9Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 9. 2013
- 10Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 26. 9. 2013
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 26. 9. 2013
- 12Administratívne službyod 26. 9. 2013
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 9. 2013
- 14Reklamné a marketingové službyod 26. 9. 2013
- 15Vydavateľská činnosťod 26. 9. 2013
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 9. 2013
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 9. 2013
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47428449
- RÚZ ID
- 1477828
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 191 682 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 7. 2015Registrácia platcu DPHSK2023871938