MISPAL s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža6,0 %
- ROA (návratnosť aktív)9,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,5 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.69netIncome: 554.00revenue: 15 023prevNetIncome: -2 059
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.60equity: 1 816assets: 6 136
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.40equity: 1 816assets: 6 136
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 70.61revenueYoY: 71.50validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.95netMargin: 3.69ebitda: 894.00revenue: 15 023
Altman Z''-Score-9.76Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -11.62 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.03 % vs. predchádzajúce -38.06 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.40 % vs. predchádzajúce 76.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.45× vs. predchádzajúce 1.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.69 % vs. predchádzajúca -23.50 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.60 % vs. predchádzajúca 23.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 15023 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 9 tis. € | +71,5 % |
| EBITDA | 894 € | -2 tis. € | +152,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 805 € | -2 tis. € | +152,0 % |
| Čistý zisk | 554 € | -2 tis. € | +126,9 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +13,4 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 1 tis. € | +43,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 10. 2013
- Sídlo
- Topásová 782/7, 85110, Bratislava - mestská časť Jarovce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 5. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.6%
- Cudzie zdroje70.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 894 € | 554 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 9 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 196 € | 4 tis. € | 3 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 3 tis. € | 1 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3 tis. € | 3 tis. € | 302 € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 3 tis. € | 3 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 3 tis. € | -6 € | -486 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 10. 2013 → 9. 4. 2019
Vyšehradská 5, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 3. 2022
- 2Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 25. 3. 2022
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 25. 3. 2022
- 4Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 3. 2022
- 5Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 25. 3. 2022
- 6Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 25. 3. 2022
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 10. 2013
- 8Čistiace a upratovacie službyod 5. 10. 2013
- 9Výroba bižutérie a suvenírovod 5. 10. 2013
- 10Výroba sviečokod 5. 10. 2013
- 11Výroba a montáž tieniacej technikyod 5. 10. 2013
- 12Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 5. 10. 2013
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 10. 2013
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 10. 2013
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 10. 2013
- 16Prevádzkovanie jaslíod 5. 10. 2013
- 17Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 5. 10. 2013
- 18Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 5. 10. 2013
- 19Fotografické službyod 5. 10. 2013
- 20Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 10. 2013
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 10. 2013
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 10. 2013
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 10. 2013
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 10. 2013
- 25Počítačové službyod 5. 10. 2013
- 26Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 10. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47430419
- RÚZ ID
- 1487338
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat15 023 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 10. 2013Zmena sídlaVyšehradská 5, Bratislava