MOD-Plastik s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.1 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (700 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-26,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť117 %
- Kapitálová primeranosť-16,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.12netIncome: -105 858revenue: 700 087prevNetIncome: -23 560
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -16.77equity: -66 619assets: 397 268
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 116.77equity: -66 619assets: 397 268
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 77.42revenueYoY: -8.14validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.25netMargin: -15.12ebitda: -29 744revenue: 700 087
Altman Z''-Score-3.13Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -26.65 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -26.65 % vs. predchádzajúce -6.02 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 116.77 % vs. predchádzajúce 88.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.76× vs. predchádzajúce 1.95×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.12 % vs. predchádzajúca -3.09 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -16.77 % vs. predchádzajúca 11.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 700 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 249 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 700 tis. € | 762 tis. € | −8,1 % |
| EBITDA | -30 tis. € | 58 tis. € | −151,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -27 tis. € | 52 tis. € | −151,6 % |
| Čistý zisk | -106 tis. € | -24 tis. € | −349,3 % |
| Aktíva | 397 tis. € | 391 tis. € | +1,6 % |
| Vlastné imanie | -67 tis. € | 45 tis. € | −249,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 9. 2013
- Sídlo
- Kacvinského 15, 08501, Bardejov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 26. 9. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 464 tis. €
- Aktíva spolu
- 397 tis. €
- Vlastné imanie
- −67 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 700 tis. € | 397 tis. € | -67 tis. € | -30 tis. € | -106 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 762 tis. € | 391 tis. € | 45 tis. € | 58 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 567 tis. € | 63 tis. € | 110 tis. € | -121 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 728 tis. € | 546 tis. € | 63 tis. € | 54 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 606 tis. € | 424 tis. € | 96 tis. € | 32 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 477 tis. € | 436 tis. € | 145 tis. € | 39 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 163 tis. € | 295 tis. € | 133 tis. € | -19 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 37 tis. € | 207 tis. € | 174 tis. € | -23 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 490 € | 6 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 9. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 9. 2013 → 7. 3. 2016
S.K.A.J. PLUS, s. r. o.
- Zmena sídla26. 9. 2013 → 7. 3. 2016
172, Osikov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 26. 5. 2023
- 2Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 5. 2023
- 3Vykonávanie činnosti agentúry dočasného zamestnávaniaod 26. 5. 2023
- 4Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 26. 5. 2023
- 5Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 26. 5. 2023
- 6Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 26. 5. 2023
- 7Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 26. 5. 2023
- 8Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 26. 5. 2023
- 9Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 26. 5. 2023
- 10Výroba zdravotníckych pomôcokod 26. 5. 2023
- 11Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 5. 2023
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 26. 5. 2023
- 13Vedenie účtovníctvaod 26. 5. 2023
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 6. 2020
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 6. 2020
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 6. 2020
- 17Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 25. 10. 2018
- 18Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 3. 2016
- 19Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 8. 3. 2016
- 20Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 8. 3. 2016
- 21Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 8. 3. 2016
- 22Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 8. 3. 2016
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 9. 2013
- 24Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 26. 9. 2013
- 25Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 9. 2013
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 9. 2013
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 9. 2013
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 9. 2013
- 29Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 9. 2013
- 30Skladovanieod 26. 9. 2013
- 31Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 26. 9. 2013
- 32Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 26. 9. 2013
- 33Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 9. 2013
- 34Prenájom hnuteľných vecíod 26. 9. 2013
- 35Administratívne službyod 26. 9. 2013
- 36Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 26. 9. 2013
- 37Reklamné a marketingové službyod 26. 9. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47432900
- RÚZ ID
- 1491302
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 9. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 205 076 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 9. 2016Registrácia platcu DPHSK2023865184
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 9. 2013Zmena obchodného mena→ S.K.A.J. PLUS, s. r. o.
- 26. 9. 2013Zmena sídla172, Osikov