F & A Invest SE
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 261 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,2 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.73netIncome: 1 368revenue: 50 097prevNetIncome: -286.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.47equity: 110 412assets: 374 692
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.53equity: 110 412assets: 374 692
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 282.39revenueYoY: 261.01validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.04netMargin: 2.73ebitda: 2 022revenue: 50 097
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.37 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.37 % vs. predchádzajúce -0.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.53 % vs. predchádzajúce 66.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.73 % vs. predchádzajúca -2.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.47 % vs. predchádzajúca 33.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +261 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 261 % na 50 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 261 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | 14 tis. € | +261,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 652 € | +210,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 587 € | +210,1 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -286 € | +578,3 % |
| Aktíva | 375 tis. € | 329 tis. € | +13,8 % |
| Vlastné imanie | 110 tis. € | 109 tis. € | +1,3 % |
- Právna forma
- 123
- Dátum vzniku
- 25. 10. 2013
- Sídlo
- Škultétyho 18, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 25. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.5%
- Cudzie zdroje70.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 375 tis. € | 110 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 329 tis. € | 109 tis. € | 652 € | -286 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2015 | Riadna | 3 tis. € | 169 tis. € | 110 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 120 tis. € | 120 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 10. 2013
123
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 10. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 10. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 10. 2013
- 4Reklamné a marketingové službyod 25. 10. 2013
- 5Prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 10. 2013
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 10. 2013
- 7Počítačové službyod 25. 10. 2013
- 8Administratívne službyod 25. 10. 2013
- 9Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 10. 2013
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 10. 2013
- 11Prípranvné práce k realizácii stavbyod 25. 10. 2013
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 10. 2013
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 10. 2013
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 25. 10. 2013
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 10. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47450061
- RÚZ ID
- 1508462
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 10. 2013Založenie spoločnosti123
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat50 097 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna