Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BENU SK 18, s. r. o.

aktívna
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
podľa §4b, registrácia od 1. 2. 2014spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2026)568 tis. €
35,1 %vs 2025
Zisk (2026)-26 tis. €
22,8 %vs 2025
Vlastné imanie (2026)56 tis. €
10,6 %vs 2025
Zadlženosť (2026)66 %
1,2 %Strednávs 2025
ROE (2026)-46.1 %
30,2 %Stratavs 2025

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 35 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 47/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (568 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný rasttržby +35 % medziročne
Tržby
568 tis. €
+35,1 %vs. 2025
Trvalý rast
Čistý zisk
-26 tis. €
+22,8 %vs. 2025
Strata pretrváva
Aktíva
165 tis. €
+8,1 %vs. 2025
Mierny rast
Vlastné imanie
56 tis. €
+10,6 %vs. 2025
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
47zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2026)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-15,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-46,1 %
  • Zadlženosť66 %
  • Kapitálová primeranosť33,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (568 tis. €), je dlhodobo stratová.
47/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.52
  • netIncome: -25 654
  • revenue: 567 544
  • prevNetIncome: -33 231
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 33.83
  • equity: 55 673
  • assets: 164 583
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 66.17
  • equity: 55 673
  • assets: 164 583
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 37.22
  • revenueYoY: 35.14
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.488
  • netMargin: -4.52
  • ebitda: 2 770
  • revenue: 567 544
Altman Z''-Score-3.54Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.67aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-4.84aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.10aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.54presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -15.59 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -15.59 % vs. predchádzajúce -21.82 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 66.17 % vs. predchádzajúce 66.95 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.45× vs. predchádzajúce 2.76×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.52 % vs. predchádzajúca -7.91 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.83 % vs. predchádzajúca 33.05 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 568 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+35 %) ako vlastné imanie (+11 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.

Finančný prehľad (2026)
Položka20262025Zmena
Tržby568 tis. €420 tis. €+35,1 %
EBITDA3 tis. €-10 tis. €+126,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €-9 tis. €+126,6 %
Čistý zisk-26 tis. €-33 tis. €+22,8 %
Aktíva165 tis. €152 tis. €+8,1 %
Vlastné imanie56 tis. €50 tis. €+10,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 10. 2013
Sídlo
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
  • 31. 12. 2026Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby