Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

TRANSMETAL s.r.o.

aktívna
M.Turkovej 1732/28, 91101, Trenčín
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2022spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2021)44 tis. €
6,1 %vs 2020
Zisk (2021)7 tis. €
64,5 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)38 tis. €
4,7 %vs 2020
Zadlženosť (2021)22 %
36,2 %Nízkavs 2020
ROE (2021)17.6 %
66,1 %Výbornévs 2020

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -6.1 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 97/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 15 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 78 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 22 % aktív
Tržby
44 tis. €
−6,1 %vs. 2020
Pokles tržieb
Čistý zisk
7 tis. €
−64,5 %vs. 2020
Zhoršenie výsledku
Aktíva
49 tis. €
−12,2 %vs. 2020
Pokles aktív
Vlastné imanie
38 tis. €
+4,7 %vs. 2020
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
97zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža18,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)13,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)17,6 %
  • Zadlženosť22 %
  • Kapitálová primeranosť77,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), je zisková.
97/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 15.17
  • netIncome: 6 714
  • revenue: 44 246
  • prevNetIncome: 18 900
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 77.82
  • equity: 38 076
  • assets: 48 927
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 22.18
  • equity: 38 076
  • assets: 48 927
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 30.90
  • revenueYoY: -6.11
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 18.95
  • netMargin: 15.17
  • ebitda: 8 384
  • revenue: 44 246
Altman Z''-Score9.01Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.53aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.82aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.98aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.053.68presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 13.72 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.72 % vs. predchádzajúce 33.90 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 22.18 % vs. predchádzajúce 34.78 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.90× vs. predchádzajúce 0.85×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.17 % vs. predchádzajúca 40.11 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.82 % vs. predchádzajúca 65.22 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 44246 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 6 % na 44 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 15.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 13.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby44 tis. €47 tis. €−6,1 %
EBITDA8 tis. €23 tis. €−62,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €20 tis. €−62,8 %
Čistý zisk7 tis. €19 tis. €−64,5 %
Aktíva49 tis. €56 tis. €−12,2 %
Vlastné imanie38 tis. €36 tis. €+4,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 10. 2013
Sídlo
M.Turkovej 1732/28, 91101, Trenčín
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 1. 8. 2022Registrácia platcu DPH
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby