Dadaj garden, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (282 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-8,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-278,0 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.19netIncome: -23 110revenue: 282 044prevNetIncome: 6 782
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.86equity: 8 314assets: 290 656
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.14equity: 8 314assets: 290 656
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.51revenueYoY: -11.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.120netMargin: -8.19ebitda: -339.00revenue: 282 044
Altman Z''-Score-0.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.95 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.95 % vs. predchádzajúce 2.30 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.14 % vs. predchádzajúce 89.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.97× vs. predchádzajúce 1.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.19 % vs. predchádzajúca 2.13 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.86 % vs. predchádzajúca 10.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -278 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (8314 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 282 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 282 tis. € | 318 tis. € | −11,2 % |
| EBITDA | -339 € | 25 tis. € | −101,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -305 € | 23 tis. € | −101,3 % |
| Čistý zisk | -23 tis. € | 7 tis. € | −440,8 % |
| Aktíva | 291 tis. € | 295 tis. € | −1,5 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 31 tis. € | −73,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 10. 2013
- Sídlo
- Rosinská cesta 8, 01008, Žilina
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.9%
- Cudzie zdroje97.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 282 tis. € | 291 tis. € | 8 tis. € | -339 € | -23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 318 tis. € | 295 tis. € | 31 tis. € | 25 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 340 tis. € | 422 tis. € | 25 tis. € | -6 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 353 tis. € | 361 tis. € | 40 tis. € | 46 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 300 tis. € | 211 tis. € | 23 tis. € | 37 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 49 tis. € | 210 tis. € | -9 tis. € | -51 tis. € | -54 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 60 tis. € | 189 tis. € | -29 tis. € | -28 tis. € | -34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 38 tis. € | 167 tis. € | -15 tis. € | -29 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 17 tis. € | 110 tis. € | 147 € | 24 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 61 tis. € | 120 tis. € | -20 tis. € | -724 € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 7. 2017 → 29. 11. 2023
P. Mudroňa 5, Žilina
- Založenie spoločnosti1. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 10. 2013 → 19. 7. 2017
Jura Hronca 3415/4, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 14. 8. 2019
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 10. 2013
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 10. 2013
- 4poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 10. 2013
- 5kopanie studníod 1. 10. 2013
- 6čistenie kanalizačných systémovod 1. 10. 2013
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 10. 2013
- 8podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 10. 2013
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 10. 2013
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 10. 2013
- 11údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 10. 2013
- 12oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 1. 10. 2013
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 10. 2013
- 14vykonávanie odťahovej službyod 1. 10. 2013
- 15sťahovacie službyod 1. 10. 2013
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 10. 2013
- 17poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 1. 10. 2013
- 18kuriérske službyod 1. 10. 2013
- 19poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 10. 2013
- 20baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 10. 2013
- 21ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 10. 2013
- 22poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 10. 2013
- 23počítačové službyod 1. 10. 2013
- 24služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 10. 2013
- 25prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 10. 2013
- 26prenájom hnuteľných vecíod 1. 10. 2013
- 27administratívne službyod 1. 10. 2013
- 28organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 10. 2013
- 29čistiace a upratovacie službyod 1. 10. 2013
- 30prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 10. 2013
- 31služby súvisiace so skrášľovaním telaod 1. 10. 2013
- 32reklamné a marketingové službyod 1. 10. 2013
- 33poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 1. 10. 2013
- 34donášková službaod 1. 10. 2013
- 35osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 1. 10. 2013
- 36hubenie škodlivých živočíchov, rastlín, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov jedmi vrátane ochrannej dezinfekcie, dezinsekcie, deratizácieod 1. 10. 2013
- 37skladovanieod 1. 10. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47453818
- RÚZ ID
- 1490705
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat353 160 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 20. 7. 2017Zmena sídlaP. Mudroňa 5, Žilina
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 9. 12. 2013Registrácia platcu DPHSK2023883400
- 1. 10. 2013Zmena sídlaJura Hronca 3415/4, Žilina