LAMAZAT s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 28 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (908 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť402 %
- Kapitálová primeranosť-302,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.68netIncome: 15 214revenue: 907 611prevNetIncome: -1 008 334
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -302.40equity: -604 480assets: 199 896
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 402.40equity: -604 480assets: 199 896
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.84revenueYoY: -28.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.18netMargin: 1.68ebitda: 19 757revenue: 907 611
Altman Z''-Score-16.10Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -5.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -9.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.61 % vs. predchádzajúce -7377.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 402.40 % vs. predchádzajúce 4634.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.54× vs. predchádzajúce 92.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.68 % vs. predchádzajúca -79.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -302.40 % vs. predchádzajúca -4534.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 28 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1363 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 908 tis. € | 1,3 mil. € | −28,2 % |
| EBITDA | 20 tis. € | -778 tis. € | +102,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | -700 tis. € | +102,5 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | -1,0 mil. € | +101,5 % |
| Aktíva | 200 tis. € | 14 tis. € | +14× |
| Vlastné imanie | -604 tis. € | -620 tis. € | +2,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 10. 2013
- Sídlo
- Stará Vajnorská 17, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Štatutárny orgán
- —
- 22. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 804 tis. €
- Aktíva spolu
- 200 tis. €
- Vlastné imanie
- −604 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 908 tis. € | 200 tis. € | -604 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 14 tis. € | -620 tis. € | -778 tis. € | -1,0 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4,2 mil. € | 1,8 mil. € | 389 tis. € | 101 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4,7 mil. € | 1,8 mil. € | 374 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 5,9 mil. € | 1,9 mil. € | 357 tis. € | 68 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6,1 mil. € | 1,7 mil. € | 312 tis. € | 125 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4,8 mil. € | 1,2 mil. € | 223 tis. € | 130 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,0 mil. € | 671 tis. € | 135 tis. € | 83 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,7 mil. € | 498 tis. € | 77 tis. € | 71 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 770 tis. € | 185 tis. € | 26 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47468564
- RÚZ ID
- 1488119
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat6 078 842 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 18. 12. 2015Registrácia platcu DPHSK2023906819