MSC Company s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (300 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža12,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,6 %
- Zadlženosť31 %
- Kapitálová primeranosť68,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.897netIncome: 2 690revenue: 300 031prevNetIncome: 8 509
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.59equity: 171 654assets: 250 255
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.41equity: 171 654assets: 250 255
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.72revenueYoY: 2.50validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.29netMargin: 0.897ebitda: 36 885revenue: 300 031
Altman Z''-Score1.95Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.07 % vs. predchádzajúce 3.50 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.41 % vs. predchádzajúce 30.58 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.20× vs. predchádzajúce 1.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.90 % vs. predchádzajúca 2.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.59 % vs. predchádzajúca 69.42 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 69 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 300 tis. € | 293 tis. € | +2,5 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 11 tis. € | +237,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | 10 tis. € | +237,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 9 tis. € | −68,4 % |
| Aktíva | 250 tis. € | 243 tis. € | +2,8 % |
| Vlastné imanie | 172 tis. € | 169 tis. € | +1,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 10. 2013
- Sídlo
- Záhradnícka 93, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 12. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie68.6%
- Cudzie zdroje31.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 300 tis. € | 250 tis. € | 172 tis. € | 37 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 293 tis. € | 243 tis. € | 169 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 338 tis. € | 282 tis. € | 160 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 501 tis. € | 365 tis. € | 158 tis. € | 204 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 156 tis. € | 347 tis. € | 1 tis. € | -37 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 137 tis. € | 382 tis. € | 7 tis. € | -30 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 134 tis. € | 362 tis. € | -145 tis. € | -21 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 131 tis. € | 398 tis. € | -124 tis. € | -14 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 81 tis. € | 267 tis. € | -108 tis. € | -38 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 36 tis. € | 247 tis. € | -65 tis. € | -80 tis. € | -85 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 23. 3. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 10. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 10. 2013
- 4Automatizované spracovanie údajovod 12. 10. 2013
- 5Administratívne službyod 12. 10. 2013
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 10. 2013
- 7Reklamné a marketingové službyod 12. 10. 2013
- 8Vedenie účtovníctvaod 12. 10. 2013
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 12. 10. 2013
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 10. 2013
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 10. 2013
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 10. 2013
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 10. 2013
- 14Počítačové službyod 12. 10. 2013
- 15Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 10. 2013
- 16Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 12. 10. 2013
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 10. 2013
- 18Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 10. 2013
- 19Prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 10. 2013
- 20Čistiace a upratovacie službyod 12. 10. 2013
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 10. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47469561
- RÚZ ID
- 1471082
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat500 933 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 23. 12. 2013Registrácia platcu DPHSK2023886964