Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BENU SK 15, s. r. o.

aktívna
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
podľa §4b, registrácia od 1. 7. 2014spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2026)275 tis. €
36,3 %vs 2025
Zisk (2026)-97 tis. €
18,0 %vs 2025
Vlastné imanie (2026)55 tis. €
1,8 %vs 2025
Zadlženosť (2026)63 %
8,9 %Strednávs 2025
ROE (2026)-176.5 %
15,8 %Stratavs 2025

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 36 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 49/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (275 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -36 % medziročne
Tržby
275 tis. €
−36,3 %vs. 2025
Pokles tržieb
Čistý zisk
-97 tis. €
−18,0 %vs. 2025
Zhoršenie výsledku
Aktíva
149 tis. €
−15,3 %vs. 2025
Pokles aktív
Vlastné imanie
55 tis. €
+1,8 %vs. 2025
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
49zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2026)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-26,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-64,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-176,5 %
  • Zadlženosť63 %
  • Kapitálová primeranosť36,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (275 tis. €), je dlhodobo stratová.
49/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -35.12
  • netIncome: -96 590
  • revenue: 275 035
  • prevNetIncome: -81 870
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 36.80
  • equity: 54 738
  • assets: 148 761
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 63.20
  • equity: 54 738
  • assets: 148 761
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 33.96
  • revenueYoY: -36.26
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -26.06
  • netMargin: -35.12
  • ebitda: -71 680
  • revenue: 275 035
Altman Z''-Score-12.22Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.72aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-10.81aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.75aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.61presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -64.93 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -64.93 % vs. predchádzajúce -46.63 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 63.20 % vs. predchádzajúce 69.39 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.85× vs. predchádzajúce 2.46×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -35.12 % vs. predchádzajúca -18.97 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.80 % vs. predchádzajúca 30.61 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 36 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -35.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2026)
Položka20262025Zmena
Tržby275 tis. €432 tis. €−36,3 %
EBITDA-72 tis. €-51 tis. €−41,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-65 tis. €-46 tis. €−41,0 %
Čistý zisk-97 tis. €-82 tis. €−18,0 %
Aktíva149 tis. €176 tis. €−15,3 %
Vlastné imanie55 tis. €54 tis. €+1,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 10. 2013
Sídlo
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
Štatutárny orgán
3 3 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
3 3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby