Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Cleaning Company s. r. o.

aktívna
Blagoevova 28, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
podľa §4, registrácia od 15. 6. 2019spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)366 tis. €
25,7 %vs 2023
Zisk (2024)7 tis. €
26,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)25 tis. €
40,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)70 %
10,3 %Strednávs 2023
ROE (2024)28.8 %
47,5 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 26 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 52/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (366 tis. €).

Silný rasttržby +26 % medziročne
Tržby
366 tis. €
+25,7 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
7 tis. €
−26,3 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
82 tis. €
+3,0 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
25 tis. €
+40,4 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
52zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)8,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)28,8 %
  • Zadlženosť70 %
  • Kapitálová primeranosť30,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (366 tis. €).
52/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.95
  • netIncome: 7 137
  • revenue: 365 847
  • prevNetIncome: 9 686
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 30.19
  • equity: 24 820
  • assets: 82 206
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 69.81
  • equity: 24 820
  • assets: 82 206
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 43.61
  • revenueYoY: 25.70
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.16
  • netMargin: 1.95
  • ebitda: 11 569
  • revenue: 365 847
Altman Z''-Score2.61Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.59aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.76aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.80aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.45presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 8.68 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.68 % vs. predchádzajúce 12.13 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 69.81 % vs. predchádzajúce 77.85 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.45× vs. predchádzajúce 3.65×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.95 % vs. predchádzajúca 3.33 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.19 % vs. predchádzajúca 22.15 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 366 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby366 tis. €291 tis. €+25,7 %
EBITDA12 tis. €14 tis. €−15,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)10 tis. €12 tis. €−15,3 %
Čistý zisk7 tis. €10 tis. €−26,3 %
Aktíva82 tis. €80 tis. €+3,0 %
Vlastné imanie25 tis. €18 tis. €+40,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 10. 2013
Sídlo
Blagoevova 28, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby