Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

TABIMIX, s.r.o.

aktívna
Kpt. J.Nálepku 1680/82, 93401, Levice
bývalá registrácia podľa §7, od 2. 12. 2014spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)16 tis. €
11,4 %vs 2023
Zisk (2024)1 tis. €
130,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)7 tis. €
42×vs 2023
Zadlženosť (2024)58 %
41,4 %Strednávs 2023
ROE (2024)23.0 %
100,7 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 63/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 9 %
Tržby
16 tis. €
+11,4 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
1 tis. €
+130,7 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
16 tis. €
+17,7 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
7 tis. €
+42×vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
63zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)23,0 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť42,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €), je zisková.
63/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.18
  • netIncome: 1 498
  • revenue: 16 317
  • prevNetIncome: -4 877
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 42.03
  • equity: 6 527
  • assets: 15 528
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 57.97
  • equity: 6 527
  • assets: 15 528
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 1.95
  • revenueYoY: 11.36
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.84
  • netMargin: 9.18
  • ebitda: 1 605
  • revenue: 16 317
Altman Z''-Score-2.36Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.83aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-4.54aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.59aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.76presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.65 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.65 % vs. predchádzajúce -36.98 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 57.97 % vs. predchádzajúce 98.85 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 1.11×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.18 % vs. predchádzajúca -33.28 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.03 % vs. predchádzajúca 1.15 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 16317 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 11 % na 16 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 4194 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby16 tis. €15 tis. €+11,4 %
EBITDA2 tis. €-5 tis. €+133,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €-4 tis. €+133,5 %
Čistý zisk1 tis. €-5 tis. €+130,7 %
Aktíva16 tis. €13 tis. €+17,7 %
Vlastné imanie7 tis. €152 €+42×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 10. 2013
Sídlo
Kpt. J.Nálepku 1680/82, 93401, Levice
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby