LAK CONSULTING s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,0 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.29netIncome: 86 851revenue: 2 643 110prevNetIncome: 41 511
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.48equity: 968 264assets: 2 891 870
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.52equity: 968 264assets: 2 891 870
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.42revenueYoY: 34.97validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.55netMargin: 3.29ebitda: 146 819revenue: 2 643 110
Altman Z''-Score2.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.00 % vs. predchádzajúce 2.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.52 % vs. predchádzajúce 53.63 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.91× vs. predchádzajúce 1.03×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.29 % vs. predchádzajúca 2.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.48 % vs. predchádzajúca 46.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 2.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+35 %) ako vlastné imanie (+10 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 2,0 mil. € | +35,0 % |
| EBITDA | 147 tis. € | 72 tis. € | +103,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 132 tis. € | 65 tis. € | +103,3 % |
| Čistý zisk | 87 tis. € | 42 tis. € | +109,2 % |
| Aktíva | 2,9 mil. € | 1,9 mil. € | +52,1 % |
| Vlastné imanie | 968 tis. € | 881 tis. € | +9,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2013
- Sídlo
- Stummerova 5027, 95501, Topoľčany
- Štatutárny orgán
- —
- 30. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.5%
- Cudzie zdroje66.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 2,9 mil. € | 968 tis. € | 147 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | 881 tis. € | 72 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | 881 tis. € | 72 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,6 mil. € | 1,6 mil. € | 840 tis. € | 260 tis. € | 193 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,1 mil. € | 991 tis. € | 705 tis. € | 180 tis. € | 130 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,0 mil. € | 1,1 mil. € | 905 tis. € | 486 tis. € | 369 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,2 mil. € | 713 tis. € | 536 tis. € | 356 tis. € | 261 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,7 mil. € | 416 tis. € | 275 tis. € | 187 tis. € | 137 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 414 tis. € | 138 tis. € | 44 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 405 tis. € | 404 tis. € | 110 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47496762
- RÚZ ID
- 1513264
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 643 110 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 11. 2015Registrácia platcu DPHSK2023919029