Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

STAVEBNINY DEXTER, s. r. o.

aktívna
Mraziarenská 15767/17, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)86 tis. €
7,8 %vs 2022
Zisk (2023)-32 tis. €
422,3 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)22 tis. €
59,6 %vs 2022
Zadlženosť (2023)79 %
19,0 %Vysokávs 2022
ROE (2023)-147.7 %
12×Stratavs 2022

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +7.8 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 29/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (86 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 79 % aktív
Tržby
86 tis. €
+7,8 %vs. 2022
Trvalý rast
Čistý zisk
-32 tis. €
−422,3 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
101 tis. €
−36,0 %vs. 2022
Pokles aktív
Vlastné imanie
22 tis. €
−59,6 %vs. 2022
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
29zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-36,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)-31,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-147,7 %
  • Zadlženosť79 %
  • Kapitálová primeranosť21,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (86 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
29/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -37.28
  • netIncome: -32 041
  • revenue: 85 941
  • prevNetIncome: -6 135
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 21.44
  • equity: 21 695
  • assets: 101 199
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 78.56
  • equity: 21 695
  • assets: 101 199
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.00
  • revenueYoY: 7.81
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -36.88
  • netMargin: -37.28
  • ebitda: -31 696
  • revenue: 85 941
Altman Z''-Score-3.47Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.42aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.39aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.79aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.29presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -31.66 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -31.66 % vs. predchádzajúce -3.88 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 78.56 % vs. predchádzajúce 66.01 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 0.50×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -37.28 % vs. predchádzajúca -7.70 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.44 % vs. predchádzajúca 33.99 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 36 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -148 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (21695 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 86 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -37.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby86 tis. €80 tis. €+7,8 %
EBITDA-32 tis. €14 tis. €−330,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-29 tis. €12 tis. €−330,6 %
Čistý zisk-32 tis. €-6 tis. €−422,3 %
Aktíva101 tis. €158 tis. €−36,0 %
Vlastné imanie22 tis. €54 tis. €−59,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 10. 2013
Sídlo
Mraziarenská 15767/17, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby