Gold in Real s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža8,2 %
- ROA (návratnosť aktív)95,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)585,2 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.55netIncome: 989.00revenue: 13 103prevNetIncome: 552.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.28equity: 169.00assets: 1 038
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.72equity: 169.00assets: 1 038
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.04revenueYoY: 15.44validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.19netMargin: 7.55ebitda: 1 073revenue: 13 103
Altman Z''-Score31.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 25.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 95.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 95.28 % vs. predchádzajúce 44.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.72 % vs. predchádzajúce 16.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 12.62× vs. predchádzajúce 9.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.55 % vs. predchádzajúca 4.86 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.28 % vs. predchádzajúca 83.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 585 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (169 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 13103 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 13 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 95.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 13 tis. € | 11 tis. € | +15,4 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 552 € | +94,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 966 € | 497 € | +94,4 % |
| Čistý zisk | 989 € | 552 € | +79,2 % |
| Aktíva | 1 tis. € | 1 tis. € | −16,8 % |
| Vlastné imanie | 169 € | 1 tis. € | −83,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2014
- Sídlo
- Mirka Nešpora 75, 08001, Prešov
- Štatutárny orgán
- —
- 1. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.3%
- Cudzie zdroje83.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 13 tis. € | 1 tis. € | 169 € | 1 tis. € | 989 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 552 € | 552 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 33 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 962 € | 962 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 18 tis. € | 124 € | -3 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 900 € | 171 € | -167 € | -178 € | -178 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 120 € | 11 € | 11 € | -750 € | -750 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1 tis. € | 11 € | 11 € | 81 € | 81 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 543 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 1 € | 1 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47497939
- RÚZ ID
- 1529605
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat33 278 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna