ASU Holding s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (304 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža5,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.05netIncome: 12 328revenue: 304 061prevNetIncome: 11 112
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.19equity: 272 091assets: 308 515
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.81equity: 272 091assets: 308 515
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.15revenueYoY: 2.91validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.24netMargin: 4.05ebitda: 15 923revenue: 304 061
Altman Z''-Score10.75Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.84 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.00 % vs. predchádzajúce 3.66 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.81 % vs. predchádzajúce 14.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 0.97×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.05 % vs. predchádzajúca 3.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.19 % vs. predchádzajúca 85.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 304 tis. € | 295 tis. € | +2,9 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 14 tis. € | +11,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 13 tis. € | +11,9 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 11 tis. € | +10,9 % |
| Aktíva | 309 tis. € | 303 tis. € | +1,7 % |
| Vlastné imanie | 272 tis. € | 260 tis. € | +4,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 10. 2013
- Sídlo
- Súkennícka 19058/1, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 31. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.2%
- Cudzie zdroje11.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 304 tis. € | 309 tis. € | 272 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 295 tis. € | 303 tis. € | 260 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 153 tis. € | 294 tis. € | 249 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 204 tis. € | 307 tis. € | 245 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 229 tis. € | 292 tis. € | 237 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 335 tis. € | 315 tis. € | 224 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 239 tis. € | 331 tis. € | 212 tis. € | -15 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 195 tis. € | 364 tis. € | 228 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 119 tis. € | 369 tis. € | 240 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 337 tis. € | 418 tis. € | 227 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 3. 2020 → 28. 4. 2023
Špitálska 53, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla15. 6. 2016 → 10. 3. 2020
Cintorínska 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti31. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla31. 10. 2013 → 14. 6. 2016
Špitálska 53, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 31. 10. 2013
- 2Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 31. 10. 2013
- 3Výroba výrobkov z papieraod 31. 10. 2013
- 4Výroba technických plynovod 31. 10. 2013
- 5Výroba farbív a pigmentovod 31. 10. 2013
- 6Výroba organických chemikáliíod 31. 10. 2013
- 7Výroba plastov v primárnej formeod 31. 10. 2013
- 8Výroba kaučukuod 31. 10. 2013
- 9Výroba farieb, lakov a náterovod 31. 10. 2013
- 10Výroba mydla, pracích prostriedkov a éterických olejov, čistiacich, leštiacich, parfumérskych a toaletných prípravkovod 31. 10. 2013
- 11Výroba chemických vlákienod 31. 10. 2013
- 12Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 31. 10. 2013
- 13Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 31. 10. 2013
- 14Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 31. 10. 2013
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 10. 2013
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 10. 2013
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 10. 2013
- 18Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 10. 2013
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 31. 10. 2013
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 10. 2013
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 31. 10. 2013
- 22Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 31. 10. 2013
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 10. 2013
- 24Skladovanieod 31. 10. 2013
- 25Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 31. 10. 2013
- 26Počítačové službyod 31. 10. 2013
- 27Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 31. 10. 2013
- 28Správa bytového alebo nebytového fonduod 31. 10. 2013
- 29Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 10. 2013
- 30Reklamné a marketingové službyod 31. 10. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47501464
- RÚZ ID
- 1513280
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 11. 3. 2020Zmena sídlaŠpitálska 53, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat337 454 EUR · rok 2016
- 15. 6. 2016Zmena sídlaCintorínska 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 2. 4. 2014Registrácia platcu DPHSK2023918336
- 31. 10. 2013Zmena sídlaŠpitálska 53, Bratislava