HealthWay, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (599 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža32,8 %
- ROA (návratnosť aktív)31,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,8 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.42netIncome: 140 294revenue: 599 079prevNetIncome: 145 800
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.04equity: 428 097assets: 450 430
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.96equity: 428 097assets: 450 430
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.45revenueYoY: 4.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.83netMargin: 23.42ebitda: 196 666revenue: 599 079
Altman Z''-Score30.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 20.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 31.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 31.15 % vs. predchádzajúce 28.44 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.96 % vs. predchádzajúce 11.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.33× vs. predchádzajúce 1.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.42 % vs. predchádzajúca 25.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.04 % vs. predchádzajúca 88.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 23.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 599 tis. € | 576 tis. € | +4,0 % |
| EBITDA | 197 tis. € | 200 tis. € | −1,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 177 tis. € | 180 tis. € | −1,8 % |
| Čistý zisk | 140 tis. € | 146 tis. € | −3,8 % |
| Aktíva | 450 tis. € | 513 tis. € | −12,1 % |
| Vlastné imanie | 428 tis. € | 451 tis. € | −5,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 11. 2013
- Sídlo
- Svätej Trojice 1382, 90044, Tomášov
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 21. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.0%
- Cudzie zdroje5.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 599 tis. € | 450 tis. € | 428 tis. € | 197 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 576 tis. € | 513 tis. € | 451 tis. € | 200 tis. € | 146 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 528 tis. € | 475 tis. € | 425 tis. € | 176 tis. € | 137 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 472 tis. € | 441 tis. € | 330 tis. € | 208 tis. € | 163 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 431 tis. € | 191 tis. € | 166 tis. € | 161 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 425 tis. € | 129 tis. € | 89 tis. € | 121 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 342 tis. € | 128 tis. € | 58 tis. € | 86 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 280 tis. € | 105 tis. € | 35 tis. € | 50 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 65 tis. € | 57 tis. € | -40 € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 tis. € | 25 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 4. 2016 → 1. 6. 2023
Nová 156/16, Tomášov
- Založenie spoločnosti21. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 11. 2013 → 31. 3. 2016
Zátôňská 43, Malinovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 7. 2020
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 7. 2020
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 7. 2020
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 7. 2020
- 5Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 7. 2020
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 7. 2020
- 7Sťahovacie službyod 25. 7. 2020
- 8Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 25. 7. 2020
- 9Kuriérske službyod 25. 7. 2020
- 10Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 25. 7. 2020
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základnýchslužieb spojených s prenájmomod 21. 11. 2013
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 21. 11. 2013
- 13Administratívne službyod 21. 11. 2013
- 14Prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 11. 2013
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 11. 2013
- 16Prevádzkovanie jaslíod 21. 11. 2013
- 17Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 21. 11. 2013
- 18Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 21. 11. 2013
- 19Čistiace a upratovacie službyod 21. 11. 2013
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 11. 2013
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 11. 2013
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 11. 2013
- 23Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 11. 2013
- 24Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 11. 2013
- 25Počítačové službyod 21. 11. 2013
- 26Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 11. 2013
- 27Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 11. 2013
- 28Reklamné a marketingové službyod 21. 11. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47508523
- RÚZ ID
- 1519483
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat599 079 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 10. 2016Registrácia platcu DPHSK2023945088
- 1. 4. 2016Zmena sídlaNová 156/16, Tomášov
- 21. 11. 2013Zmena sídlaZátôňská 43, Malinovo