Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Bake & More s.r.o.

aktívna
Narcisová 3, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 15. 11. 2022spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)156 tis. €
20,7 %vs 2022
Zisk (2023)-14 tis. €
818,8 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)6 tis. €
226,3 %vs 2022
Zadlženosť (2023)47 %
49,3 %Strednávs 2022
ROE (2023)-220.3 %
320,3 %Stratavs 2022

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 21 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 42/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (156 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 53 % aktív
Silný rasttržby +21 % medziročne
Tržby
156 tis. €
+20,7 %vs. 2022
Trvalý rast
Čistý zisk
-14 tis. €
−818,8 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
12 tis. €
−55,7 %vs. 2022
Pokles aktív
Vlastné imanie
6 tis. €
+226,3 %vs. 2022
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
42zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-9,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-116,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-220,3 %
  • Zadlženosť47 %
  • Kapitálová primeranosť53,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (156 tis. €), je dlhodobo stratová.
42/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -9.05
  • netIncome: -14 145
  • revenue: 156 372
  • prevNetIncome: 1 968
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 52.99
  • equity: 6 422
  • assets: 12 120
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 47.01
  • equity: 6 422
  • assets: 12 120
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 146.63
  • revenueYoY: 20.69
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -8.97
  • netMargin: -9.05
  • ebitda: -14 031
  • revenue: 156 372
Altman Z''-Score-7.77Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.04aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.38aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-6.61aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.18presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -116.71 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -116.71 % vs. predchádzajúce 7.20 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 47.01 % vs. predchádzajúce 92.80 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 12.90× vs. predchádzajúce 4.74×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -9.05 % vs. predchádzajúca 1.52 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.99 % vs. predchádzajúca 7.20 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 56 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -220 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (6422 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 21 % na 156 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -9.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 226 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby156 tis. €130 tis. €+20,7 %
EBITDA-14 tis. €13 tis. €−206,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-13 tis. €12 tis. €−206,6 %
Čistý zisk-14 tis. €2 tis. €−818,8 %
Aktíva12 tis. €27 tis. €−55,7 %
Vlastné imanie6 tis. €2 tis. €+226,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 11. 2013
Sídlo
Narcisová 3, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 11. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby