InterSporthotel, spol. s r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (625 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)9,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,6 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.13netIncome: 25 847revenue: 625 373prevNetIncome: 28 235
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.59equity: 52 134assets: 280 401
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.41equity: 52 134assets: 280 401
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.22revenueYoY: -29.54validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.10netMargin: 4.13ebitda: 44 404revenue: 625 373
Altman Z''-Score1.35Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.22 % vs. predchádzajúce 20.50 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.41 % vs. predchádzajúce 82.03 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.23× vs. predchádzajúce 6.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.13 % vs. predchádzajúca 3.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.59 % vs. predchádzajúca 17.97 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 30 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 625 tis. € | 888 tis. € | −29,5 % |
| EBITDA | 44 tis. € | 33 tis. € | +33,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 40 tis. € | 30 tis. € | +33,1 % |
| Čistý zisk | 26 tis. € | 28 tis. € | −8,5 % |
| Aktíva | 280 tis. € | 138 tis. € | +103,6 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 25 tis. € | +110,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2013
- Sídlo
- Moyzesova 2661/18, 90031, Stupava
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 6. 11. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.6%
- Cudzie zdroje81.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 625 tis. € | 280 tis. € | 52 tis. € | 44 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 888 tis. € | 138 tis. € | 25 tis. € | 33 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 501 tis. € | 130 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 304 tis. € | 58 tis. € | 8 tis. € | 12 tis. € | -801 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 260 tis. € | 72 tis. € | 18 tis. € | -21 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 202 tis. € | 85 tis. € | 13 tis. € | -30 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 463 tis. € | 93 tis. € | 5 tis. € | 13 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 555 tis. € | 77 tis. € | 8 tis. € | -19 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 66 tis. € | 18 tis. € | -18 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 36 tis. € | 27 tis. € | -27 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 20. 4. 2018
- 2Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 4. 2018
- 3Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 4. 2018
- 4Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 11. 2013
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 11. 2013
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 6. 11. 2013
- 7Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 6. 11. 2013
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 11. 2013
- 9Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 11. 2013
- 10Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 6. 11. 2013
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2013
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 11. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47511940
- RÚZ ID
- 1512728
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat887 539 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2023927565
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna